1. Dziękujemy za dzisiejszą składkę na zakup opału do Kościoła. Lepiej się pali, nie ma dymu, gdyż piec został naprawiony, zespawany. Bóg zapłać
  2. We wtorek kończymy Oktawę Wszystkich Świętych i procesje różańcowe na cmentarz. Od środy różaniec z wypominkami przed Msza św. o godz. 16.30, a w niedzielę o 6.30.
  3. W piątek przypada 98. rocznica Odzyskania Niepodległości – narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. w tym dniu o godz. 16.00, w ramach dziękczynienia młodzież poprowadzi nabożeństwo patriotyczne. Po Mszy w procesji przejdziemy na Wzgórze Iwankowskie, by tam przy Krzyżu Jubileuszowym i zapalonej watrze modlić się za nasza Ojczyznę i za poległych w walce o odzyskanie niepodległości. Prosimy o pomoc naszych Strażaków oraz harcerzy. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w środę święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek św. Leona Wielkiego – Papieża, w piątek św. Marcina, w sobotę św. Jozafata.
  5. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Gabrysie: Buczek Zofia nr 71A; os. Gronie: Ludwin Małgorzata nr 51A, Ludwin Józefa nr 51A, Rusnak Maria nr 55A, Niewiadomy Lucyna nr 55B.
  6. W czwartek rozpoczyna się w naszej Ojczyźnie nowenna przed uroczystością ogłoszenia Jezusa Chrystusa Królem i Panem Polski.
  7. Zapraszamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać o naszych uroczystościach związanych z odsłonięciem tablicy pamiątkowej ku czci śp. Prałata Leopolda Misterki. Mamy 70 czasopism.
  8. W przyszłą niedzielę, tj. 13 XI, wolontariusze z naszego gimnazjum przeprowadzą zbiórkę dla 14 letniego Piotra z Limanowej, cierpiącego na porażenie mózgowe czterokończynowe. Pozyskane środki pomogą w zakupie wózka inwalidzkiego dla niego. Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. W zakrystii są jeszcze do nabycia Kalendarze rolników.
  10. Przekazaliśmy 20 intencji pogrzebowych za śp. Aleksandra Rokosz odprawia ks. Adam Sroka – w WSD w Tarnowie.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!