1. W I niedzielę Adwentu rozpoczynamy w całym Kościele czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Zbawiciela, zarówno w tajemnicy zbliżających się świat Bożego Narodzenia jak i tego, który dokona się na końcu świata. Msza święta Roratnia będzie sprawowana w dni powszednie o godz. 17.00. Będzie na niej realizowany specjalny program dla dzieci. Zapraszamy wszystkich na te piękne nabożeństwa. Dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami oraz o pisanie dobrych uczynków na serduszkach, z których będziemy losować figurkę Matki Bożej, św. Józefa i Dzieciątka Jezus. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na cele parafialne.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Barbary, w czwartek św. Mikołaja – Wszystkie dzieci w tym dniu zapraszamy na Msze wieczorną, gdyż św. Patron wspomniał, że przybędzie do nas na saniach, jak będzie śnieg, albo na motorze. W piątek św. Ambrożego, patrona pszczelarzy. Natomiast w sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 9.00 oraz 17.00. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
  3. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem: w środę i czwartek o godz. 16.00 zapraszamy dzieci i młodzież.
  4. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 1000 – prosimy parafian: os. Jamne Górne 2 grupy prosimy o posprzątanie Kościoła dolnego: Kaim Iwona nr 164, Foks Maria nr 158A, Stefaniak Janina nr 163C, Bielska Janina nr 157, Kukuczka Stanisława nr 157A, Sikora Zofia nr 156, Szlaga Janina nr 155H, Wygrecka Małgorzata nr 155D, Kulig Halina nr 155, Faron Maria 154.  
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła. W Gościu Niedzielnym in. o zamordowanych zakonnikach i siostrach w Algierii.
  6. Klub Seniora Gminy Ochotnica Dolna zaprasza wszystkich mieszkańców na Festyn „Misja Specjalna”, który odbędzie się 9 grudnia na hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tylmanowej o godz. 16.00. W programie spektakl w wykonaniu seniorów z naszej gminy, a także występy Jacka Fedorowicza i Izabeli Trojanowskiej. Wstęp na Festyn jest bezpłatny.