1. W I niedzielę Adwentu rozpoczynamy w całym Kościele czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Zbawiciela, zarówno w tajemnicy zbliżających się świat Bożego Narodzenia jak i tego, który dokona się na końcu świata. Msza święta Roratnia będzie sprawowana w dni powszednie o godz. 17.00. Będzie na niej realizowany specjalny program dla dzieci. Zapraszamy wszystkich na te piękne nabożeństwa. Dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami oraz o pisanie dobrych uczynków na serduszkach, z których będziemy losować figurkę Matki Bożej, św. Józefa i Dzieciątka Jezus.
  2. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na cele parafialne.
  3. Przyszła niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszek na rzecz Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Barbary, w środę św. Mikołaja, Wszystkie dzieci zapraszamy na Msze wieczorną, gdyż św. Patron wspomniał, że przybędzie do nas na saniach, jak będzie śnieg, albo na motorze. W czwartek św. Ambrożego, patrona pszczelarzy jest to również I czwartek miesiąca – zapraszamy na adorację godz. 16.00. Natomiast w piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 9.00 oraz 17.00.
  5. W tym tygodniu odbędą się spotkania w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania. Na Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy rodziców i młodzież według następującego porządku: wtorek- kl. VI, środa- kl. III gimnazjum, czwartek- kl. VII i II gimnazjum.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 nasz chór zaśpiewa Akatyst – hymn ku czci Niepokalanej.
  7. Dziś przed kościołem wolontariusze z naszego Szkolnego Koła Caritas rozdają za darmo opaski odblaskowe. Noszenie takich opasek zapewnia nam bezpieczeństwo przy poruszaniu się po drodze, szczególnie teraz w porze zimowej, kiedy wcześniej zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza. Miejscami niebezpiecznymi są tereny bez oświetlenia i bez chodnika. Zadbajmy więc o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.
  8. W przyszłą niedzielę przy współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio zostanie w naszej parafii przeprowadzona akcja Opatrunek na ratunek. Jej celem jest zebranie materiałów opatrunkowych tj. bandaży, gazy, plastry, kompresy i innych art. dla misyjnych szpitali w Afryce. Można je nabyć w każdej aptece oraz niektórzy mają pozostałości w domach. Nasi wolontariusze z szkolnego Koła Caritas będą zbierać przed kościołem. Więcej informacji na ten temat możemy znaleźć na ulotkach rozdawanych dziś przed kościołem. Zachęcamy do włączenia się w tą akcję.
  9. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania Kościoła w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców os. Bielskie: Wiercioch Teresa nr 110, Urbaniak Maria nr 109, Cabaj Janina nr 108, Czajka Jadwiga nr 103B, Szlaga Janina nr 107.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku Kościoła. W Gościu Niedzielnym m.in. art. Czym wiara mężczyzny różni się od wiary Kobiety?

  Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!