1. W I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy w całym Kościele czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Zbawiciela, zarówno w tajemnicy zbliżających się świat Bożego Narodzenia jak i tego, które dokona się na końcu świata. Msza święta Roratnia będzie sprawowana w dni powszednie o godz. 17.00. Będzie na niej realizowany specjalny program dla dzieci. Zapraszamy wszystkich na te piękne nabożeństwa. Dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami oraz o pisanie dobrych uczynków na serduszkach, z których będziemy losować figurkę Matki Bożej, św. Józefa i Dzieciątko Jezus.
 2. Zapraszamy na spotkania katechetyczne z rodzicami:

W środę – klasa III, Dzieci Komunijne

W czwartek – klasa VII

W piątek – klasa VIII

 1. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i wieczorem o godz. 17.00.

Na Mszy św. wieczorowej odbędzie się przyjęcie do grona DSM. W tym dniu nie ma postu.

 1. Zapraszamy na spotkanie DSM we wtorek po Mszy św. wieczorowej.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
 • W środę – św. Mikołaja. Po Mszy św. wieczorowej przyjedzie do nas św. Mikołaj na saniach. Będzie miał prezenty dla grzecznych dzieci. Zapraszamy również DSM, ministrantów, lektorów.
 • We czwartek – św. Ambrożego, bpa, patrona Pszczelarzy

Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.

 1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 900 prosimy mieszkańców Jamne Górne: Wójciak Katarzyna nr 174, Jagieła Magdalena nr 174A, Kobylarczyk Anna nr 171, Buczek-Jagieła Dorota nr 170B, Kuziel Bożena nr 170.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w Gościu Niedzielnym art. św. Franciszka „odbuduj mój Kościół”. Jeszcze również I cześć Historii Kościoła w cenie 12 złotych.
 3. Zbliża się czas ubierania szopki i choinek w Kościele. W tym roku prosimy mieszkańców osiedla Ustrzyk o dostarczenie dwóch dużych choinek do Ołtarza Głównego.
 4. Młodzież z Szkolnego Koła Caritas przed Kościołem rozprowadza świece wigilijne w cenie 10 złotych.
 5. Firma Gomix opiekująca się naszym cmentarzem informuję, że będzie zbierać uschnięte kwiaty do kosza. Jeżeli ktoś chce zabrać kwiaty, prosimy to uczynić w tym tygodniu. Pamiętajmy o segregacji: do kamiennego kontenera wrzucamy: ziemię z kwiatkami, natomiast do kontenera metalowego donice z kwiatków i znicze.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !