1. W I niedzielę Adwentu rozpoczynamy w całym Kościele czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Zbawiciela, zarówno w tajemnicy zbliżających się świat Bożego Narodzenia jak i tego, który dokona się na końcu świata. Msza święta roratnia będzie sprawowana w dni powszednie o godz. 17.00. Będzie na niej realizowany specjalny program dla dzieci. Zapraszamy wszystkich na te piękne nabożeństwa. Dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami oraz o pisanie dobrych uczynków na serduszkach, z których będziemy losować figurkę Matki Bożej i Dzieciątka Jezus.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w środę święto św. Andrzeja Apostoła, w sobotę św. Franciszka Ksawerego. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych
  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek, sobotę i niedzielę grudnia. Zapraszamy na Msze wotywne. Natomiast spowiedź święta dla dzieci i młodzieży w środę i czwartek o godz. 16.00. W piątek zapraszamy pracujących. W I sobotę zapraszamy na godz. 16.00 na różaniec fatimski w ramach nowenny przed 100-leciem objawień w Fatimie. W przyszłą niedzielę na sumie dokonamy zmiany tajemnic różańcowych oraz składka na witraże. Zapraszamy w strojach regionalnych. Oprawę góralską przenosimy na święta.
  4. W przyszłą niedzielę Siostry Służebniczki Starowiejskie przeprowadzą akcje „sprzedaż pierniczkowa”. Zebrane w ten sposób pieniądze chcą przeznaczyć na potrzeby związane z prowadzeniem Domu Pomocy Społecznej dla dzieci niepełnosprawnych. W tym domu w Brzesku przebywa około 60 dzieci, szczególnie sieroty, opuszczone i zaniedbane. Prosimy o pomoc.
  5. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Marciny: Gołdyn Czesława nr 49A, Gołdyn Janina nr 50, Kowalczuk Elżbieta nr 48, Kurnyta Maria nr 47, Lucyna Baran nr 60.
  6. W najbliższą sobotę tj. 3 grudnia o godz. 10.00 w sali na plebanii odbędzie się spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej. Na to spotkanie zapraszamy także inne dziewczęta, które chciałyby należeć do DSM.
  7. Dziś na sumie poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które p. Organistka od poniedziałku od góry będzie roznosić do naszych domów. Złożone przy tej okazji ofiary niech będą wyrazem wdzięczności za jej pracę.
  8. Zapraszamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać o naszej parafii, w której odbyły się rekolekcje góralskie. Przy tej okazji wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy je przygotowali i tym, którzy w nich uczestniczyli. Wszystkim składamy Bóg zapłać.
  9. W zakrystii można zakupić świece na stół wigilijny. Kupując święcę wspieramy Dzieło Pomocy Dzieciom.
  10. Wczoraj pożegnaliśmy parafiankę śp. Marię Kowalczyk z os. Furcówka.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!