1. W I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy w całym Kościele czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Zbawiciela, zarówno w tajemnicy zbliżających się świat Bożego Narodzenia jak i tego, które dokona się na końcu świata. Msza święta Roratnia będzie sprawowana w dni powszednie o godz. 17.00. Będzie na niej realizowany specjalny program dla dzieci. Zapraszamy wszystkich na te piękne nabożeństwa. Dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami oraz o pisanie dobrych uczynków na serduszkach, z których będziemy losować figurkę Matki Bożej, św. Józefa i Dzieciątko Jezus.
 2. W naszej parafii witamy Diakona oraz Braci kleryków Redemptorystów z Tuchowa.
 3. W tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek, sobotę i niedzielę miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem co dziennie od 16.00, w środę i czwartek zapraszamy dzieci i młodzież. Natomiast w sobotę zapraszamy na Różaniec wynagradzający o godz. 16.15. W przyszłą niedziele na sumie zmiana tajemnic różańcowych oraz składka na cele parafialne. Zapraszamy w strojach góralskich.
 4. Zachęcamy Was drodzy parafianie do włączenia się ogólnopolską akcję Paczuszka dla Maluszka, która polega na przegotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Posługują tam Siostry Urszulanki, które obecnie pomagają 15 mamom i 45 dzieciom. Z choinki umieszczonej przy ołtarzu można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 12 grudnia.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
 • we wtorek – święto św. Andrzeja Apostoła
 • w piątek – św. Franciszka Ksawerego, zakonnika

Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.

 1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9:00 prosimy mieszkańców Piszczkówka: Szlaga Janina nr 36A, Forenda Maria nr 36, Piszczek Renata nr 35, Giemzik Małgorzata nr 35A, Jagieła Maria nr 33A.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w Gościu Niedzielnym m.in. bezpłatny dodatek, kalendarz ścienny na nowy rok
 3. Przekazaliśmy Robertowi Bielowi i jego klasztorowi gregorianki na grudzień: 3 za śp. Janinę Błachut oraz 1 za śp. Jana Polińskiego, natomiast O. Mariuszowi Michalikowi 7 intencji za śp. Stanisława Kuziel i 32 int. za śp. Józefę Jagieła.
 4. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na rozważania biblijne.
 5. We czwartek pożegnaliśmy śp. Jana Polińskiego z Ochotnicy Dolnej.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !