1. W I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy w całym Kościele czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Zbawiciela, zarówno w tajemnicy zbliżających się świat Bożego Narodzenia jak i tego, które dokona się na końcu świata. Msza święta Roratnia będzie sprawowana w dni powszednie o godz. 17.00. Będzie na niej realizowany specjalny program dla dzieci. Zapraszamy wszystkich na te piękne nabożeństwa. Dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami oraz o pisanie dobrych uczynków na serduszkach, z których będziemy losować figurkę Matki Bożej, św. Józefa i Dzieciątko Jezus
  2. W tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek, sobotę i niedzielę miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem co od godziny 16.00, w środę i czwartek zapraszamy dzieci i młodzież. Natomiast w sobotę zapraszamy na Różaniec wynagradzający o godz. 16.15. W przyszłą niedziele na sumie zmiana tajemnic różańcowych oraz składka na cele parafialne. Zapraszamy w strojach góralskich.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
  • w poniedziałek – święto św. Andrzeja Apostoła
  • w czwartek – św. Franciszka Ksawerego

Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice,
składamy najserdeczniejsze życzenia, wielu łask od Boga samego
i zapraszamy do udziału w Eucharystii.

 

  1. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła i złożyli ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godzinę 900, prosimy parafian z os. Ustrzyk: Dobrzyńska Monika nr 372A, Dobrzyńska Maria nr 372, Kurnyta Lucyna nr 370, Czepiel Zofia nr 368, Chlebek Agata nr 365.
  2. Od dzisiaj rozpoczyna się 2. seria rekolekcji ODDANIE33, która będzie trwała do końca grudnia. Dlatego serdecznie Was zachęcamy do przeżycia tego pięknego czasu razem z całą rodziną. Celem tych rekolekcji jest ożywienie wiary, umocnienie rodziny, a ostatecznie przygotowanie się do całkowitego oddania się Maryi na wzór św. Jana Pawła II. Rekolekcje przebiegają online na stronach oddanie33.pl lub www.milujciesie.pl. Można się łączyć rano albo wieczorem. Wszystkie informacje i program rekolekcji znajdziecie na wyżej wymienionych stronach internetowych. 01 stycznia w naszym kościele wspólnie odprawimy akt oddania się Maryi Niepokalanej na zakończenie rekolekcji.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w Gościu Niedzielnym znajduje się kalendarz na przyszły rok.
  4. Bóg zapłać za ofiary składane na konto parafialne na malowanie kościoła.
  5. Przekazaliśmy gregorianki na grudzień ks. Robertowi Bielowi i Jego klasztorowi: po jednej za śp. Marię Sral i śp. Józefę Urbaniak oraz po dwie za śp. Władysławę Krzyśko i śp. Jana Czajkę
  6. Wczoraj zmarła śp. Anna Cież z os. Jamne Górne. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Zmarł również śp. Tadeusz Michalik, tato ks. Mariusza Michalika, który ma korzenie od nas, pogrzeb na Śląsku.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy błogosławionego całego tygodnia !