1. Dziś 2 niedziela Adwentu, dzień solidarności z Kościołem prześladowanym na wschodzie. Bóg zapłać za składkę na witraże oraz za składane ofiary do puszek na potrzeby związane z prowadzeniem Domu Pomocy Społecznej dla dzieci niepełnosprawnych w Brzesku przez Siostry Służebniczki Starowiejskie.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy we wtorek św. Mikołaja, Wszystkie dzieci zapraszamy szczególne na Msze wieczorną w środę, gdyż jest tyle śniegu i św. Mikołaj przekazał nam, że spóźni się o jeden dzień. W środę św. Ambrożego, patrona pszczelarzy, w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 9.00 oraz 17.00. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych.
  3. W czwartek po Mszy wieczornej serdecznie zapraszamy na półgodzinne nabożeństwo do Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Chór i młodzież wykonają wtedy Akatyst, czyli starożytny hymn ku czci Bogurodzicy.
  4. W piątek o godz. 10.00 odbędzie się Msza św. w kościele rozpoczynająca działalność Szkolnego Koła Caritas. Przybędzie Dyrektor Caritas z Tarnowa. Zapraszamy rodziców dzieci i młodzieży, którzy sami wyszli z taką inicjatywą pod przewodnictwem naszego katechety ks. Pawła.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszam na spotkanie po Mszy wieczorowej Akcję Katolicką
  6. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Marciny: Kurnyta Maria nr 47, Cebula Magdalena nr 60, Niewiadomy Katarzyna nr 45, Niewiadomy Joanna nr 45A, Jagieła Maria nr 43A, Nogawka Krystyna nr 44.
  7. Zapraszamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać o historii prawdziwego św. Mikołaja.
  8. W zakrystii można zakupić świece na stół wigilijny.
  9.  We wtorek  pożegnaliśmy parafianina śp. Jana Czajkę z os. Polaki.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!