1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o jedność Chrześcijan.
  2. W przyszłą niedzielę, zapraszamy na godz. 1400 na Msze świętą kolędową, połączoną z błogosławieństwem rodzin i poświęceniem wody mieszkańców osiedli: Jurkowski Potok, Piszczkówka, Sikory, Marciny, Bielskie, Czuby, Czajki, Gronie, Gabrysie i Majdówka.
  3. W czwartek przypada dzień Babci, a w piątek dzień Dziadka. Drogim Jubilatom składamy gorące życzenia i dziękujemy za Wasz trud i poświęcenie dla dobra rodzin i naszej parafii. W imieniu Naszej Szkoły Podstawowej, Dyrekcji i Nauczycieli oraz parafii, zapraszamy wszystkie babcie i dziadków na Msze św. w piątek o godz. 1000
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa; w czwartek – św. Agnieszkę, dziew. i męcz. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia, zdrowia i opieki Boga.
  5. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość kościoła i złożyli ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 900, prosimy parafian z os. Białówka: Czajka Sonia nr 321E, Czajka Iwona nr 321D, Chrobak Janina nr 321A; os. Stasichy: Czajka Krzysztof nr 319, Furca Maria nr 319A.
  6. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii po wszystkich Mszach św. będą zbierane ofiary pieniężne do puszek na ten cel.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest m.in. artykuł o tym, jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary.
  8. W gablocie jest informacja Starosty Nowotarskiego o wyłożeniu do wglądu projektu modernizacji ewidencji gruntów i budynków naszej miejscowości.
  9. W czwartek pożegnaliśmy śp. Stanisława Chrobaka z os. Forendówki – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie !

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy 
błogosławionego całego tygodnia !