1. Trzecią Niedzielą Adwentu, zwaną „Gaudete”, rozpoczynamy Okresowe Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Będziemy się modlić o wytrwałość w kształtowaniu w sobie postawy chrześcijańskiej, w zachowaniu szlachetnych obyczajów życia i wspieraniu ubogich, chociażby przez podarunki świąteczne. Przypominamy o możliwości zakupu świec Caritas na stół wigilijny w cenie 5 złotych.
  2. Serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa w Mszach świętych Roratnich sprawowanych o godz. 17.00. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.
  3. W najbliższą sobotę odbędzie się w naszym Kościele spowiedź parafialna przed świętami. O godz. 8.00 Msza święta, następnie spowiedź od 8.30 do 10.00, przerwa do 10.30. Spowiedź od 10.30 do 12.00. Popołudniu od 14. 00 do 15.30. oraz od 16.00 do 17.00. O 17.00 Msza święta Roratnia. Prosimy nie odkładać spowiedzi na późniejsze dni, gdyż wtedy będziemy spowiadać w innych parafiach naszego dekanatu.
  4. Za tydzień na sumie harcerze przyniosą do naszego kościoła Światło betlejemskie. Zapraszamy na tę Eucharystię ze świecami, aby móc to światło zabrać do swoich domów.
  5. W piątek przed świętami tj. 23 XII. udamy się do chorych. Prosimy o zapisywanie w zakrystii oraz o dwa samochody na godz. 8.00
  6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy we wtorek św. Łucję, w środę św. Jana od Krzyża. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych.
  7. W najbliższy czwartek w Krościenku o godz. 17.00 obędzie się błogosławieństwo nowych lektorów z dekanatu Krościenko. Z naszej parafii  zostało przygotowanych 9 chłopców.
  8. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 18.00 ( z racji spowiedzi) prosimy parafian z os. Sikory: Jurkowska Elżbieta nr 41, Sikora Barbara nr 40A, Sikora Barbara nr 40B, Sikora Renata nr 40, Faltyn Maria nr 38A, Leśnicka Zofia nr 38.
  9. Zapraszamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać o otwarciu grobu Pana Jezusa w Jerozolimie.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.  Szczęść Boże!