1. Trzecią Niedzielą Adwentu, zwaną „Gaudete”, rozpoczynamy Okresowe Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Będziemy się modlić o wytrwałość w kształtowaniu w sobie postawy chrześcijańskiej, w zachowaniu szlachetnych obyczajów życia i wspieraniu ubogich, chociażby przez podarunki świąteczne. Dzisiaj również rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.
 2. Serdecznie zapraszamy do dalszego licznego uczestnictwa na Msze święte Roratnie sprawowane o godz. 17.00. Natomiast 20 minut wcześniej śpiewane są Godzinki do NMP.
 3. We wtorek odbędzie się spowiedź parafialna przed świętami. O godz. 8.00 Msza święta następnie spowiedź od 8.30 do 10.00 przerwa do 10.30. Spowiedź od 10.30 do 12.00. Popołudniu od 14.30 do 16.00. oraz 16.30 do 17.00. O 17.00 Msza święta Roratnia. Prosimy nie odkładać spowiedzi na późniejsze dni, gdyż wtedy będziemy spowiadać w innych parafiach naszego dekanatu.
 4. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do s. bierzmowania. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców i Młodzież według następującego porządku: w czwartek – kl. VII, w piątek – kl. VIII i III Gim.
 5. W piątek przed świętami tj. 21 XII udamy się do chorych. Prosimy o zapisywanie w zakrystii oraz o dwa samochody na godz. 8.00.
 6. W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny. Kupując święcę wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 7. Za tydzień na sumie Harcerze przyniosą do naszego Kościoła Światełko Betlejemskie. Zapraszamy na tę Eucharystię ze świecami, aby móc to światło zabrać do swoich domów. Również na tej Eucharystii wspominać będziemy 74 rocznicę katastrofy Amerykańskiego samolotu „Liberator”.
 8. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 9.00 – prosimy parafian: os. Jamne Dolne: Rusnarczyk Renata nr 150B, Królczyk Janina nr 150A, Jandura Małgorzata nr 150C, Czajka Joanna nr 150 D, Wanicka Dominika nr 148.
 9. W piątek po Mszy św. wieczorowej będziemy ubierać choinki. Zapraszamy do pomocy Rodziców Dzieci Komunijnych, Młodzież, Lektorów oraz chętnych.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku Kościoła. W Gościu Niedzielnym in. bezpłatny dodatek płyta CD z najpiękniejszymi kolędami.
 11. Wczoraj w Szczawnicy 8 naszych młodych parafian otrzymało święcenia Lektoratu. Gratulujmy nowym naszym lektorom oraz ich Rodzicom.
 12. Przekazaliśmy ks. Kazimierzowi Trybule do Grywałdu intencje pogrzebowe: 6 int. za śp. Jadwigę Siuta oraz 3 int. za śp. Franciszka Gabrysia.

 Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!