1. Dzisiejszą niedziela jest przeżywana w Kościele w Polsce jako Niedziela Biblijna. Zachęcamy do czytania tej Księgi Życia. Natomiast przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako niedziela Dobrego Pasterza, składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  2. Bóg zapłać za dzisiejsza składkę na cele parafialne.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo majowe, które w dni powszechne będą sprawowane przed Mszą św. o godz. 17.45, a w niedziele po 9.00. Zachęcamy do odprawiana tego pięknego nabożeństwa przy Kapliczkach.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na Msze św. wotywne. W I sobotę różaniec wynagradzający o godz. 17.15. Spowiedź codzienne od 17.00. Dzieci zapraszamy w środę i czwartek.
  5. We wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. w naszym Kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.00 i 16.00 nie ma Mszy na Jamnem. O godz. 12.00 Pierwsza Komunia Święta. 25 Dzieci przystąpi po raz pierwszy do Stołu Pańskiego.
  6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy: W środę św. Floriana, Patrona Strażaków, w piątek święto św. Filipa i Jakuba Apostołów. Wszystkim solenizantkom, solenizantom oraz Druhom naszej OSP składamy serdeczne życzenia, wielu łask Bożych.
  7. 2 maja przypada dzień flagi narodowej. Zachęcamy do wywieszenia tych pięknych flag na naszych domach.
  8. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Stasichy: Furca Maria nr 319A, Furca Dorota nr 318A, Jagieła Bożena nr 316A, Piszczek Maria nr 316, Błachut Ewelina nr 317.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. artykuł, dlaczego w maju odprawiamy nabożeństwo do Matki Bożej?

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy miłego tygodnia
!