1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Kościele w Polsce jako Niedziela Biblijna. Zachęcamy do czytania tej Księgi Życia. Natomiast przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako niedzielę Dobrego Pasterza.
 2. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w dni powszednie będą sprawowane przed Mszą św. o godz. 1745, a w niedziele po Mszy św. o godz. 900 Zachęcamy do odprawiana tego pięknego nabożeństwa przy Kapliczkach.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek, sobota i niedziela miesiąca. Zapraszamy na Msze św. wotywne. Za tydzień na sumie zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy w pięknych strojach góralskich.
 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:
 • w środę – św. Katarzynę ze Sieny
 • w piątek – św. Józefa Rzemieślnika

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia,
przede wszystkim wielu łask Bożych.

 1. W sobotę z racji niedzieli wielkanocnej przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 700, 900, 1100 i 1600 – nie ma Mszy w Jamnem.
 2. Bóg zapłać za ofiary, które składacie na rzecz parafii na konto parafialne, które jest na stronie internetowej.
 3. W sobotę, 2 maja przypada dzień flagi narodowej. Zachęcamy do wywieszenia tych pięknych flag na naszych domach.
 4. Serdecznie zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1700. Podczas adoracji zapewniamy możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej.
 5. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 1200 prosimy parafian z os. Polaki: Jurkowska Janina nr 120; Chryczyk Magdalena nr 118A; Franczyk Stanisława nr 115; Janczura Danuta nr 114; Urbaniak Olga nr 114A.
 6. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego, w którym możemy znaleźć artykuł m.in. o tym, kim była św. Katarzyna ze Sieny?
 7. Przekazaliśmy gregorianki na miesiąc maj do ks. Roberta Biela i jego klasztorowi: śp. Maria Mikołajczyk, 2. greg. za śp. Marię Czajkę, jedna – od syna Józefa z rodziną, a druga od zamawiających oraz za śp. Anielę Jurkowską
 8. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Marię Czajka z os. Bielskie, natomiast dzisiaj odszedł do Domu Pana śp. Franciszek Wójciak – jego pogrzeb we wtorek o godz. 1400

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia