1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Kościele w Polsce jako Niedziela Biblijna. Zachęcamy do czytania tej Księgi Życia. Natomiast przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako niedzielę Dobrego Pasterza.
  2. Rozpoczynamy nabożeństwo majowe, które w dni powszechne będzie po Mszy świętej, a w niedziele po sumie. Zachęcamy do odprawiana tego pięknego nabożeństwa przy kapliczkach.
  3. W najbliższą środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy: W czwartek św. Floriana, Patrona Strażaków. W sobotę święto Apostołów św. Filipa i Jakuba. Wszystkim solenizantkom, solenizantom oraz Druhom naszej OSP składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela maja. Zapraszamy na Msze św. wotywne. Spowiedź przed każdą Msza świętą. W czwartek i I piątek od godz. 17.00. Natomiast dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi w I czwartek. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych oraz Msza św. w oprawie góralskiej, zapraszamy w strojach góralskich, składka na cele parafialne.
  6. W najbliższą sobotę w Kaplicy w Jamnem Msza św. o godz. 14.00 rozpoczynająca Redyk wiosenny.
  7. Natomiast wieczorem z racji I soboty o godz. 17.30 różaniec fatimski wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
  8. Rocznica Komunii świętej w naszej parafii odbędzie się 14 maja o godz. 11.00.
  9. Dziękujemy parafiankom, które w ostatnim tygodniu zadbały o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Mostkowe: Siuty Danuta nr 344, Giblak Maria nr 339, os. Czepiele: Buczek Małgorzata nr 338A, Czepiel Janina nr 336, Urbaniak Lucyna nr 334.
  10. 2 maja przypada dzień flagi narodowej. Zachęcamy do wywieszenia tych pięknych flag na naszych domach.
  11. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać m.in. o pielgrzymce papieża do Egiptu.

 

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego i miłego tygodnia.