1. Dzisiaj przeżywamy niedziele Słowa Bożego
  2. Witamy wszystkich gości i tych którzy przeżywają pośród nas swoje ferie zimowe. Życzymy miłego odpoczynku w sercu Gorczańskich Gór.
  3. Dzisiaj przypada dzień Babci a jutro dzień Dziadka. Drogim Jubilatom składamy gorące życzenia i dziękujemy za wasz trud i poświęcenie dla dobra rodzin i naszej parafii.
  4. Zapraszamy na spotkanie ministrantów po Mszy św. wieczorowej w środę, natomiast DSM we wtorek.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Franciszka Salezego, bpa, we czwartek – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, w piątek – świętych Tymoteusza i Tytusa, bpów. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia, zdrowia i opieki Boga.
  6. Za tydzień rozpoczynamy tzw. Przed poście, czyli nabożeństwo 40-godzinne. Przed południem po każdej Mszy św. będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszamy tych, którzy byli na danej Mszy św. Od 13 do 15 będzie przerwa w adoracji. Natomiast o godz. 15.00 rozpocznie się dalsza adoracja, zapraszamy wtedy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz tych którzy uczestniczyć będą na Mszy św. o godz. 16.00. Tak będzie również przez kolejne dwie niedziele.
  7. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Polaki: Tokarczyk Małgorzata nr 127, Syjud Bożena nr 131A, Jagieła Weronika nr 132A, Kuziel Maria nr 132, Buczek Maria nr 128.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym art. o naszej pani Zofii Wójciak, walecznej stulatce z gór.
  9. Minionym tygodniu zakończyliśmy kolędę kapłańską. Przy tej okazji pragniemy podziękować za życzliwe przyjmowanie kapłanów, za ofiary składane na nasze ręce, za poczęstunki i serdeczność będącą znakiem życzliwości nie tylko wobec księdza ale przede wszystkim Kościoła. Z ofiar kolędowych przeznaczmy znaczną część na wsparcie starszych i chorych księży tzw. caritas kapłański oraz na WSD w Tarnowie, a także na zakup oleju do pieca na plebanie. Bóg zapłać.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !