1. Dzisiaj przeżywamy niedziele Słowa Bożego
  2. Witamy wszystkich gości i tych którzy przeżywają pośród nas swoje ferie zimowe. Życzymy miłego odpoczynku w sercu Gorczańskich Gór.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Franciszka Salezego, bpa, w środę – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, we czwartek – świętych Tymoteusza i Tytusa, bpów, w sobotę – św. Tomasza z Akwinu. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia, zdrowia i opieki Boga.
  4. W sobotę rozpocznie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna , która dokona ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. Szczegółowy program znajduje się na stronie parafialnej i gablocie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do przeżycia tych 2 dni. W przyszłą niedzielę ks. Biskup Leszek zaprasza na Msze św. do południa, podczas których będzie głosił Słowo Boże. Na sumie zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy w strojach góralskich
  5. W środę, czwartek i piątek na tzw. Tryduum na Msze św. wieczorową zapraszamy Młodzież wraz z rodzicami przed przyjęciem s. bierzmowania. W tych dniach również od godz. 16.00 odbędzie się spowiedź dla młodzieży i ich świadków.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym art. Życie z prędkością światła, wspomnienie z zmarłej młodej Helenie Kmieć, której proces beatyfikacyjny się rozpoczął.
  7. Minionym tygodniu zakończyliśmy kolędę kapłańską. Przy tej okazji pragniemy podziękować za życzliwe przyjmowanie kapłanów, za ofiary składane na nasze ręce, za poczęstunki i serdeczność będącą znakiem życzliwości nie tylko wobec księdza ale przede wszystkim Kościoła. Z ofiar kolędowych przeznaczmy znaczną część na wsparcie starszych i chorych księży tzw. caritas kapłański oraz na WSD w Tarnowie, a także na zakup oleju do pieca na plebanie. Bóg zapłać.
  8. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła prosimy Rodziców Młodzieży przystępującej do bierzmowania. W piątek wieczorem albo w sobotę rano.
  9. W przedsionku można sobie zabrać za darmo kalendarze.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy  błogosławionego całego tygodnia !
Szczęść Boże!