1. Dzisiaj już czwarta Niedziela Adwentu. Na Mszy św. o 9.00 Harcerze przyniosą nam Światełko Betlejemskie. Wspominamy dzisiaj 78 rocznicę ostatniego lotu Liberatora.
  2. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Mszach Roratnych

o godz. 17.00. Pół godziny przed Mszą śpiewane są Godzinki do NMP.

  1. W piątek od godz. 8.00 uda się do chorych. Prosimy o zapisywanie w zakrystii oraz o dwa pojazdy.
  2. W sobotę Wigilia. Rano o godz. 7.00 odprawimy ostatnie Roraty, na które serdecznie zapraszamy. Wieczorem zasiądziemy w naszych domach do stołu wigilijnego. Rozpocznijmy wspólną modlitwą, życzeniami i łamaniem opłatkiem. Zachowajmy też w tym dniu tradycyjny post od pokarmów mięsnych i abstynencję od alkoholu. Uroczysta Pasterka w naszym kościele o godz. 24.00 – będzie poprzedzona wspólnym śpiewem. Zapraszamy w te piękne święta w strojach góralskich.
  3. Przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Bożego Narodzenia.
  4. Jutro odbędzie się spowiedź parafialna przed świętami. O godz. 8.00 Msza święta następnie spowiedź od 8.30 do 10.00 przerwa do 10.30. Spowiedź od 10.30 do 12.00. Popołudniu od 14.30 do 16.00. oraz 16.30 do 17.00. O 17.00 Msza święta Roratnia. Prosimy nie odkładać spowiedzi na późniejsze dni, gdyż wtedy będziemy spowiadać w innych parafiach naszego dekanatu, np. we czwartek w Tylmanowej.
  5. W środę po Mszy Świętej wieczorowej zbiórka dla ministrantów i lektorów.
  6. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych. Wśród nich ks. dr. Adamowi Sroce, Profesorowi z WSD w Tarnowie, który pomaga w naszej parafii.
  7. W tym roku udamy się do Was drodzy Parafianie z wizytą duszpasterską zwaną kolędą. Szczegółowy program podamy w Boże Narodzenie.
  8. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższy piątek na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Czuby: Czajka Bronisława nr 92, Czajka Małgorzata nr 90, Polczyk Anna nr 88, Czajka Katarzyna nr 91, Czajka Jadwiga nr 87.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. przydatny dodatek – modlitwa przed wieczerzą wigilijną.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy miłego tygodnia
!