1. Dzisiaj już czwarta Niedziela Adwentu.
 2. W piątek Wigilia. Rano o godz. 700 odprawimy ostatnie Roraty, na które serdecznie zapraszamy. Wieczorem zasiądziemy w naszych domach do stołu wigilijnego. Rozpocznijmy wspólną modlitwą, życzeniami i łamaniem opłatkiem. Zachowajmy też w tym dniu tradycyjny post od pokarmów mięsnych i abstynencję od alkoholu. Uroczysta Pasterka w naszym kościele o godz. 2400 – będzie poprzedzona wspólnym śpiewem. Zapraszamy w te piękne święta w strojach góralskich.
 3. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia – Msze święte jak w każdą niedzielę.
 4. Za tydzień w drugi dzień świat przypada Niedziela świętej Rodziny Msze św. tylko do południa oraz na Jamnem.
 5. Zachęcamy do spowiedzi przed świętami, gdyż nie będzie specjalnej spowiedzi świątecznej jak to mieliśmy w zwyczaju. Dlatego codziennie spowiadamy od godz. 1600. Dodatkowo spowiadać będziemy w czwartek od godz. 8.00 do 9.30.
 6. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych. Wśród nich ks. dr. Adamowi Sroce, Profesorowi z WSD w Tarnowie, który pomaga w naszej parafii.
 7. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższy czwartek na godz. 9:30 prosimy mieszkańców Potok Jurkowski: Puchomirska Monika nr24; os. Przełęcz Knurowska: Biel Maria nr 83, Biel Monika nr 83B; os. Bartoszówka: Kołaciak Barbara nr 435, Wanat Danuta nr 434; Furca Krystyna nr 428.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w Gościu Niedzielnym m.in. dodatek płyta z kolędami wykonano polskich sióstr karmelitanek z Islandii.
 9. Dzisiaj nasi Druhowie będą rozprowadzać kalendarze strażackie po naszych domach. Przyjmijmy ich serdecznie.
 10. W zakrystii można jeszcze nabyć świeczki wigilijne oraz opłatki.
 11. W związku obostrzeniami, również w tym roku w ramach kolędy zapraszamy poszczególne Rodziny do kościoła na wspólną modlitwę. Przez 4 Niedziele w styczniu będzie dodatkowa Msza św. o godz. 1400 dla mieszkańców następujących osiedli:
 • 2 stycznia 1400: Bartoszówka, Holina, Studzionki, Przełęcz Knurowska, Furcówka, Forendówki, Ustrzyk, Szpuntówka,
 • 9 stycznia 1400: Jaszcze Dolne i Jaszcze Górne, Białówka, Czepiele, Mostkowe, Stasichy, Puchry,
 • 16 stycznia 1400: Jamne Dolne i Jamne Górne, Skałka, Zawady, Iwanki, Kopcówka, Szlagi, Polaki, Błaszczaki,
 • 23 stycznia 1400: Jurkowski Potok, Piszczkówka, Sikory, Marciny, Bielskie, Czuby, Czajki, Gronie, Gabrysie i Majdówka.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !