1. Dzisiaj Czwarta Niedziela Adwentu.
  2. W czwartek Wigilia. Rano o godz. 700 odprawimy ostatnie Roraty, na które serdecznie zapraszamy. Wieczorem zasiądziemy w naszych domach do stołu wigilijnego. Rozpocznijmy wspólną modlitwą, życzeniami i łamaniem opłatkiem. Zachowajmy też w tym dniu tradycyjny post od pokarmów mięsnych i abstynencję od alkoholu. Uroczysta Pasterka w naszym kościele o godz. 2400 – będzie poprzedzona wspólnym śpiewem. Zapraszamy w te piękne święta w strojach góralskich.
  3. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia – Msze święte jak w każdą niedzielę.
  4. W sobotęw drugi dzień świąt – wspomnienie św. Szczepana – Msze święte, tylko do południa.
  5. Zachęcamy do spowiedzi przed świętami, gdyż nie będzie specjalnej spowiedzi świątecznej jak to mieliśmy w zwyczaju. Dlatego codziennie spowiadamy od godz. 1600.
  6. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych. Wśród nich ks. dr. Adamowi Sroce, Profesorowi z WSD w Tarnowie, który pomaga w naszej parafii.
  7. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła i złożyli ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą środę po Mszy św. wieczorowej, prosimy parafian z os. Szpuntówka: Piszczek Stanisława nr 350, Lupa Lidia nr 354A; os. Studzionki: Chrobak Elżbieta nr 347, Król Zofia nr 348, Kapłaniak Bożena nr 349, Błachut Lucyna nr 70.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w Gościu Niedzielnym dodatek specjalny: modlitwy na rozpoczęcie posiłku wigilijnego.
  9. Przekazaliśmy intencje pogrzebowe – 2. int. za śp. Stanisława Jurkowskigo, 1. int. za śp. Janinę Bielską, 5 int. za śp. Krystynę Wanicką, 16 int. za śp. Krzysztofa Foksa, 26 int. za śp. Bolesława Chryczka.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy błogosławionego całego tygodnia !