1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczynającą tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.
  2. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  3. Ojciec Paweł Opioła, Kombonianin z Afryki, który gościł u nas, tydzień temu, wyraża wielkie podziękowania za ofiary do puszek, w kwocie 9 tysięcy. Bóg zapłać.
  4. Jutro rozpoczynamy nabożeństwo majowe, które w dni powszechne będą sprawowane przed Mszą św. o godz. 17.45, a w niedziele po 9.00. Zachęcamy do odprawiana tego pięknego nabożeństwa przy Kapliczkach.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Zapraszamy na Msze św. wotywne. W I sobotę różaniec wynagradzający o godz. 17.15. Spowiedź codzienne od 17.00. Dzieci zapraszamy we wtorek i czwartek. Natomiast za tydzień na sumie zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy w strojach góralskich.
  6. W środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. w naszym Kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.00 i 16.00 nie ma Mszy na Jamnem. O godz. 12.00 Pierwsza Komunia Święta. Dwadzieścia ośmioro Dzieci przystąpi po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. W tym dniu o godz. 900 będzie Msza św. za Ojczyznę, zapraszamy poczty sztandarowe. Natomiast spowiedź dla Dzieci Komunijnych i ich rodzin we wtorek o godz. 900.
  7. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

We czwartek – św. Floriana, Patrona Strażaków, w sobotę  – święto, św. Filipa i Jakuba, Apostołów. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a wśród nich Druhom OSP składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych.

  1. 2 maja przypada dzień flagi narodowej. Zachęcamy do wywieszenia tych pięknych flag na naszych domach.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym art. o małej drodze św. Teresy od dzieciatka Jezus.
  3. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Furcówka: Groń Agnieszka nr 410, Jurkowska Kinga nr 417A; os. Holina: Cebula Dorota nr 404A, Dolińska Czesława nr 405; Forendówki: Król Zofia nr 397.
  4. Przekazaliśmy gregorianki na maja Ks. Robertowi Bielowi i jego klasztorowi: 1 za śp. Zofię Jagieła, 2 za śp. Annę Masiarczyk oraz 5 za śp. Barbarę Bulanda.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy  błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!