1. Dzisiaj rozpoczyna się okres tzw. Przedpościa, czyli nabożeństwo 40-godzinne. Przed południem po każdej Mszy św. będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszamy tych, którzy byli na danej Mszy św. Od 13.00 do 15.00 będzie przerwa w adoracji. Natomiast o godz. 15.00 rozpocznie się dalsza adoracja, zapraszamy wtedy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz tych, którzy uczestniczyć będą we Mszy św. o godz. 16.00. Tak będzie również przez kolejne dwie niedziele.
  2. Witamy wszystkich gości, którzy przeżywają swoje ferie zimowe pośród nas. Życzymy miłego odpoczynku w sercu Gorczańskich Gór.
  3. We wtorek rozpoczniemy Triduum przed Matką Boską Gromniczną. Na Msze św. wieczorem zapraszamy wszystkie panie, a więc matki, niewiasty oraz niezamężne kobiety.
  4. W tym tygodniu w liturgii przypada  w I piątek Święto Matki Bożej Gromnicznej (Ofiarowania Pańskiego).  Msze święte o godz.7.00, 9.00 i 17.00. Na wszystkich Mszach świętych będzie poświęcenie gromnic. Po Mszy wieczorowej zapraszamy na tzw. pożegnanie żłóbka, czyli na śpiewanie kolęd, przygotowane przez chór parafialny oraz scholę młodzieżową. Ten dzień będzie również Dniem Życia Konsekrowanego. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczone na klasztory klauzurowe. W sobotę św. Błażeja, poświecenie świec i błogosławieństwo gardeł.  Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia, zdrowia i opieki Boga.
  5. W tym tygodniu przypada również I czwartek, piątek, sobota, niedziela miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem dla dzieci i młodzieży w środę i czwartek od godz. 16.00. W I sobotę zapraszamy na godz. 16.30 – różaniec fatimski wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
  6. W przyszłą niedzielę na sumie zmiana tajemnic różańcowych oraz składka na cele parafialne. Zapraszamy w strojach góralskich. Natomiast o godz. 13 w tzw. Wojtyłowej Gazdówce na Skałce zostanie odprawiona Msza święta w oprawie góralskiej, podczas której będziemy wspominać tygodniowy pobyt księdza Karola Wojtyły w Ochotnicy Górnej.
  7. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy z os. Gabrysie: Kluziak Czesława nr 71B, Buczek Zofia nr 71A; z os. Gronie: Ludwin Małgorzata nr 51A, Rusnak Maria nr 55A, Niewiadomy Lucyna nr 55A.
  8. Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio składa naszej parafii swoje podziękowania za akcję „Opatrunek na Ratunek”. Szczegóły w gablocie.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.  Artykuł o naszej parafii, o uroczystościach w Kaplicy na Jamnem oraz opłatku po uroczystej sumie.
  10. Przekazaliśmy intencje pogrzebowe: 30 int. – śp. Jan Forenda – ks. Abp Henryk Nowacki oraz 23 int. – śp. Rozalia Czajka – ks. Robert Biel.

Wszystkim gościom i parafianom życzymy  błogosławionego i miłego tygodnia.