1. Dzisiejszą niedzielą kończymy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Przeżywamy również Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus powiedział do św. S. Faustyny: „Pragnę, aby to święto było uroczyście obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Pragnę aby to święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników.”
  2. Dzisiaj 15.00 zapraszamy do kościoła, będziemy odprawiać nabożeństwo w godzinie miłosierdzia.
  3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy – Tydzień Miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary do puszek na cele Caritasu.
  4. W środę w naszym Kościele Młodzież z parafii Ochotnica Dolna i Ochotnica Górna przyjmie s. Bierzmowania z rak ks. Abpa Henryka Nowackiego. Uroczysta Msza św. o godz. 15.30. Nie ma już Mszy o 18.00. Spowiedź święta w poniedziałek i wtorek od 17.00.
  5. Za tydzień przypada I niedziela maja. Zmiana tajemnic różańcowych na sumie. Składka na cele parafialne. Zapraszamy w strojach góralskich.
  6. W niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo majowe, które w dni powszechne będą sprawowane przed Mszą św. o godz. 17.45, a w niedziele po 9.00. Zachęcamy do odprawiana tego pięknego nabożeństwa przy Kapliczkach.
  7. W przyszłą niedziele o godz. 14.00 odbędzie się w Kaplicy na Studzionkach odpust ku czci św. Józefa Rzemieślnika.
  8. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Białówka: Czajka Marzena nr 321, Czajka Sonia nr 321E, Czajka Iwona nr 321D, Chrobak Janina nr 321A; os. Stasichy: Czajka Katarzyna nr 319C.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. ulotka z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego po polsku i ukraińsku.
  10. Przekazaliśmy Robertowi Bielowi i Jego klasztorowi 4 gregorianki na maj za śp. Jana Czajkę.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy miłego tygodnia
!