1. Dzisiejszą Niedzielą kończymy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Przeżywamy również Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus powiedział do św. S. Faustyny: „Pragnę, aby to święto było uroczyście obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Pragnę aby to święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników.” Pielgrzymi z naszej parafii wraz z Ks. Proboszczem w Łagiewnikach zawierzą całą naszą parafię Jezusowi Miłosiernemu.
  2. Niedziela Miłosierdzia jest również Diecezjalnym Dniem Caritas. Módlmy się za wszystkich członków naszego parafialnego Caritas, a więc reprezentantów poszczególnych rejonów oraz dzieci i młodzież z Szkolnego koła Caritas. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy – Tydzień Miłosierdzia.
  3. Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do podjęcia się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O tej Wielkiej sprawie powiemy sobie na Mszy wieczorowej, podczas której otrzymacie deklaracje i zmówimy specjalną modlitwę.
  4. W tym tygodniu odbędą się dni katechetyczne w ramach duchowego przygotowania do sakramentów Komunii św. i bierzmowania. Na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców według następującego porządku: wtorek- kl. VI, środa- kl. III- Dzieci Komunijne, czwartek- klasy VII i II Gimnazjum, piątek – klasa III Gimnazjum.
  5. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów m.in. o Bożym Miłosierdziu oraz o filmie „Korona Królów”.
  6. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Furcówka: Liptak Bolesława nr 420, Polaczyk Anna nr 412, Chryczyk Maria nr 419, Smreczek Aneta nr 415, Polaczyk Małgorzata nr 412.

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy Zdrowych i Błogosławionych Świat Wielkanocnych i miłego tygodnia!