1. Dzisiejszą Niedzielą kończymy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Przeżywamy również Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus powiedział do św. S. Faustyny: „Pragnę, aby to święto było uroczyście obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Pragnę aby to święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników.” Dlatego też dzisiaj o godzinie 1500 zapraszamy do duchowego łączenia się we wspólnej modlitwie podczas nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, które będziemy również transmitować przez Internet.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

  • w czwartek: – św. Wojciecha, głównego Patrona Polski;
  • w sobotę: św. – Marka Ewangelistę.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia,
przede wszystkim wielu łask Bożych.

3. Od poniedziałku wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące liczby osób uczestniczących w czasie nabożeństw:

  • Po przeliczeniu powierzchni kościoła wyszło nam, że może w nim przebywać 80 osób.
  • Przypominamy o obowiązku zachowania dwóch metrów odległości od siebie w świątyni, również przy podchodzeniu do Komunii św.
  • W związku z trwającymi ograniczeniami biskup podtrzymuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Pierwszeństwo uczestnictwa w danej celebracji mają osoby związane z zamówioną intencją lub – w przypadku Mszy pogrzebowej – najbliższa rodzina. Pozostałe osoby mogą w niej uczestniczyć w miarę wolnych miejsc.
  • Zachęcamy  do łączenia się z naszym kościołem przez transmisję internetową.
  • Przypominamy również, że podczas nabożeństw wierni zobowiązani są do noszenia maseczek.
  • W związku z dekretem w przyszłą niedzielę przywracamy również Msze św. w kaplicy w Jamnem.

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi punktami najnowszego dekretu ks. bpa,
klikając w poniższy link:

https://diecezja.tarnow.pl/index.php/wiadomosci/pola/item/7646-zarzadzenie-biskupa-tarnowskiego-w-zwiazku-z-rozporzadzeniem-rady-ministrow-18-04-2020

 

4. Serdecznie zapraszamy na codzienną adorację na godz. 1700. Wtedy również będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej.

5. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 prosimy parafian z os. Polaki: Jamińska Katarzyna nr 121; Jurkowska Agnieszka nr 119A; Grzywnowicz Marzena nr 121A; Tokarczyk Justyna; Knapik Michalina nr 111A.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !