1. Dzisiejszą Niedzielą kończymy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Przeżywamy również Święto Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus powiedział do św. S. Faustyny: „Pragnę, aby to święto było uroczyście obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Pragnę aby to święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników.” Pielgrzymi z naszej parafii wraz z Ks. Proboszczem w Łagiewnikach zawierzą całą naszą parafię Jezusowi Miłosiernemu.
  2. Niedziela Miłosierdzia jest również Diecezjalnym Dniem Caritas. Módlmy się za wszystkich członków naszego parafialnego Caritas, a więc reprezentantów poszczególnych rejonów oraz dzieci i młodzież z Szkolnego Koła Caritas. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy  Tydzień Miłosierdzia.
  3. W odpowiedzi na wielokrotne apele Ojca Świętego Franciszka w Niedzielę Miłosierdzia, tj. dzisiaj, w polskich kościołach zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii. Bóg zapłać.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy: w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski, we wtorek – święto św. Marka Ewangelisty, w sobotę – św. Katarzyny ze Sieny – Patronki Europy. Wszystkim solenizantkom, solenizantom składamy serdeczne życzenia, wielu łask Bożych.
  5. W niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo majowe, które w dni powszechne będzie po Mszy świętej, a w niedziele po sumie. Zachęcamy do odprawiana tego pięknego nabożeństwa przy kapliczkach.
  6. Dziękujemy parafiankom, które w ostatnim tygodniu zadbały o czystość Kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania Kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Szpuntówka: Piszczek Stanisława nr 350, Lupa Lida nr 354A oraz z os. Studzionki: Chrobak Elżbieta nr 347, Król Zofia nr 348, Kapłaniak Bożena nr 349, Błachut Lucyna nr 70.
  7. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów m.in. o Bożym Miłosierdziu oraz jest dodatek płyta DVD z filmem „Zmartwychwstały”.
  8. Przekazaliśmy intencje pogrzebowe Ks. Adamowi Sroce – WSD w Tarnowie: 18 int. śp. Maria Kowalczyk, 8 int. śp. Jan Czajka.

 

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego i miłego Tygodnia