1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
  2. Jutro przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy Na Msze świętą a po niej różaniec fatimski z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół Kościoła. Zapraszamy Dzieci Komunijne w strojach góralskich.
  3. We czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym Kościele o godz. 00, 10.00 z procesją oraz o 16.00. Nie ma Mszy w Jamnem, ani o 9. Po Mszy św. o 10 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, które prosimy zbudować podobne jak w ubiegłym roku wspólnym wysiłkiem czterech rodzin i ich sąsiadów: Maria i Jan Brusińscy; Janina i Józef Wygreccy; Kazimiera i Ludwik Wójciak; Józefa i Stanisław Chlipała. Prosimy o zabranie na procesję Bożego Ciała baldachim, chorągwie, feretrony, poduszki procesyjne. Zapraszamy w strojach góralskich. Zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, DSM, Dzieci Pierwszo-Komunijne, Strażaków, członków Związku Podhalan z pocztami sztandarowymi oraz kapelę. Rodziców małych dzieci prosimy o przygotowanie swoich pociech do sypania kwiatków i dzwonienia dzwoneczkami.
  4. Spowiedź prze Bożym Ciałem codziennie od godz. 17.00.
  5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

w poniedziałek: św. Antoniego z Padwy

we wtorek: bł. Michała Kozala, bpa i męcz.

w piątek: św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych.

  1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Jaszcze Górne: Pawlarczyk Krystyna nr 281, Królczyk Janina nr 276, Cięciwa Katarzyna nr 271, Bielska Bożena nr 269, Czajka Jadwiga nr 261.
  2. Wczoraj naszych 7 ministrantów otrzymało w Szczawnicy święcenia Lektorów. Gratulujemy młodym Chłopcom oraz Rodzicom. Dziękujemy za Waszą obecność na tej uroczystości.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. Czy Unia Europejska boi się Boga? Jest również Gość Extra – Cuda Eucharystyczne w cenie 12 zł.
  4. W środę po Mszy św. wieczorowej spotkanie DSM.
  5. W piątek o godz. 16.00 egzamin klas VII przed bierzmowaniem. Zapraszamy rodziców.
  6. Dzisiaj po Mszy Świętej wieczorowej zapraszamy na rozważania Pisma Świętego.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy miłego tygodnia
!