1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Bóg zapłać wszystkim dzieciom, które zbierały swoje drobne ofiary do skarbonek wielkopostnych, z przeznaczeniem dla dzieci ubogich. Skarbonki można przynieść w najbliższą środę albo w Wielka sobotę.
  2. Dzisiaj również kończymy rekolekcje parafialne. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie żale o godz. 15.00. Dziękujemy o. Mieczysławowi Babrajowi, Redemptoryście z Bukowiny Tatrzańskiej za przeprowadzenie pięknych rekolekcji.
  3. Prosimy Młodzież po bierzmowaniu o pomoc w dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego w środę po Mszy św. wieczorowej.
  4. Dzisiaj w 18 r. śmierci św. Jana Pawła II odbędzie się Droga Krzyżowa o godz. 19.00. rozpoczniemy pod pomnikiem Papieża, a następnie udamy się w stronę Wzgórza Iwankowskiego, gdzie Związek Podhalan zapali Watrę. Serdecznie prosimy o pomoc Strażaków oraz Harcerzy.
  5. Program Triduum Paschalnego na które serdecznie zapraszamy:

Wielki Czwartek – godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do „Ciemnicy” i adoracja do godz. 21.00.

Wielki Piątek – jest pamiątką śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Rozpoczęcie adoracji o godz. 8.00. Porządek adoracji: Od 8.00 – os. Zawady, Iwanki, Szlagi, Puchry i Kopcówka, od 9.00 – os. Polaki, Błaszczaki, Bielskie i Czuby, od 10.00 – os. Białówka, Czepiele, Mostkowe i Czajki, od 11.00 – os. Jurkowski Potok, Piszczkówka, Sikory i Marciny, od 12.00 – os. Gronie, Gabrysie i Majdówka, od 13.00 – os. Bartoszówka, Holina i Studzionki, Przełęcz Knurowska, od 14.00 – os. Furcówka, Ustrzyk i Stasichy, od 15.00 – os. Jamne Dolne i Jamne Górne, od 16.00 – os. Jaszcze Dolne i Jaszcze Górne, od 17.00 – os. Forendówki, Szpuntówka i Skałka. Prosimy Strażaków oraz Górali o pełnienie Straży Honorowej przy Grobie Pańskim

Droga Krzyżowa godz. 11.00 oraz 17.30

Godz. 18.00 – Rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Piątku

Pamiętajmy o przyozdobieniu krzyży przydrożnych. O przyozdobienie Krzyża misyjnego prosimy mieszkańców os. Polaki. Podczas adoracji Krzyża w Wielki Piątek wierni składają ofiary na potrzeby Ziemi Świętej. Po przeniesieniu Jezusa do Grobu adorację rozpoczniemy śpiewem Gorzkich Żali, o godz. 21.00 adoracja prowadzona przez młodzież i zakończenie o godz. 22.00.

Wielka Sobota – W tym dniu trwamy przy Grobie Pańskim i adoracji Jezusa. Poświęcenie pokarmów w naszym Kościele: 8.00, 9.00. 10.00, 11.00 (prosimy na tę godzinę przyjść w strojach góralskich) 12.00, 13.00.

Godz. 19.00 – Rozpoczęcie Celebracji Wigilii Paschalnej od poświęcenia ognia, następnie liturgia słowa, odnowienie przyrzeczeń Chrzcielnych na koniec Uroczysta Msza Wigilii Paschalnej. Ta Wigilia jest najważniejsza w całym roku liturgicznym. Bardzo prosimy o przyniesienie świec. Będą one potrzebne już po poświęceniu ognia oraz na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Godz. 7.00 – Rezurekcja – prosimy o przygotowanie baldachimu, feretronów, pocztów sztandarowych oraz o przybycie w strojach góralskich. Po procesji Msza św. około 7.30. Ponadto Msze św. 10.00 na Jamnym,  oraz o 11.00, 16.00.

  1. Zapraszamy na spotkanie lektorów i ministrantów w Wielki Czwartek o godz. 1100.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym art. jak wybór Jana Pawła II zmienił układ sił na świecie.
  3. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższy czwartek na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Bartoszówka: Wanat Danuta nr 434, Furca Krystyna nr 428; os. Furcówka: Tokarczyk Janina nr 427, Tomaśko Irena nr 427A, Hanula Małgorzata nr 425B.
  4. Wyrażamy wielką wdzięczność Radzie parafialnej oraz Strażakom za przejście przez parafię i zebranie ofiar na budowę nowego kościoła w Ochotnicy Dolnej. Zebraliśmy 54.370 złotych. Bóg zapłać.
  5. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne.
  6. Dzisiaj pod kościołem Młodzież z Szkolnego Koła Caritas oraz Harcerze przeprowadzą kiermasz świąteczny.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy  błogosławionego Wielkiego Tygodnia !

Szczęść Boże!