1. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na sumie. Zgromadzimy się przed Kościołem odczytamy Ewangelię i ruszymy z procesją do Kościoła, aby uczestniczyć we Mszy św. Po Mszy św. konkurs palm. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na WSD w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna. Bóg zapłać wszystkim dzieciom, które zbierały swoje drobne ofiary do skarbonek wielkopostnych, z przeznaczeniem dla dzieci ubogich. Skarbonki można przynieść w najbliższą środę.
  2. Prosimy członków Akcji Katolickiej o pomoc w dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  3. W środę po Mszy o godz. 18.00 wyruszymy na Drogę Krzyżową w plenerze. Pójdziemy odwrotną stroną jak na Boże Ciało i zakończymy na Cmentarzu. Zapraszamy harcerzy z pochodniami  oraz poszczególne stany do niesienia Krzyża. Prosimy o moc druhów OSP oraz  prosimy zabrać ze sobą znicze.
  4. W czwartek od godz. 8.00 udamy się do chorych. Prosimy o zapisywanie ich w zakrystii.
  5. Program Triduum Paschalnego: na które zapraszamy całą parafię

Wielki Czwartekgodz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do „Ciemnicy” i adoracja do godz. 21.00.

Wielki Piątek – jest pamiątką śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Rozpoczęcie adoracji o godz. 8.00. Porządek adoracji:

Od 8.00 – os. Zawady, Iwanki, Szlagi i Puchry

Od 9.00 – os. Polaki, Błaszczaki, Bielskie i Czuby

Od 10.00 – os. Białówka, Czepiele, Mostkowe i Czajki

Od 11.00 – os. Jurkowski Potok, Piszczkówka, Sikory i Marciny

Od 12.00 – os. Gronie, Gabrysie i Majdówka

Od 13.00 – os. Bartoszówka, Holina i Studzionki, Przełęcz Knurowska

Od 14.00 – os. Furcówka, Ustrzyk i Stasichy

Od 15.00 – os. Jamne Dolne i Jamne Górne

Od 16.00 – os. Jaszcze Dolne i Jaszcze Górne

Od 17.00 – os. Forendówki, Szpuntówka i Skałka

Prosimy Strażaków oraz Górali o pełnienie Straży Honorowej przy Grobie Pańskim

Droga Krzyżowa godz. 11.00 oraz 17.30

Godz. 18.00 – Rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Piątku

Pamiętajmy o przyozdobieniu krzyży przydrożnych. O przyozdobienie Krzyża misyjnego prosimy mieszkańców os. Gronie i Gabrysie. Podczas adoracji Krzyża w Wielki Piątek wierni składają ofiary na potrzeby Ziemi Świętej. Po przeniesieniu Jezusa do Grobu adorację rozpoczniemy śpiewem Gorzkich Żali, następnie Droga Krzyżowa Kalwaryjska, o godz. 21.00 adoracja prowadzona przez młodzież i zakończenie o godz. 22.00.

Wielka Sobota – W tym dniu trwamy przy Grobie Pańskim i adoracji Jezusa. Poświęcenie pokarmów w naszym Kościele: 8.00, 9.00. 10.00, 11.00 (prosimy na tę godzinę przyjść w strojach góralskich) 12.00, 13.00.

Godz. 19.00 – Rozpoczęcie Celebracji Wigilii Paschalnej od poświęcenia ognia, następnie liturgia słowa, odnowienie przyrzeczeń Chrzcielnych na koniec Uroczysta Msza Wigilii Paschalnej. Ta Wigilia jest najważniejsza w całym roku liturgicznym, dlatego zapraszamy wszystkich do Kościoła. Bardzo prosimy o przyniesienie świec. Będą one potrzebne już po poświęceniu ognia oraz na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Godz. 7.00 – Rezurekcja – prosimy o przygotowanie baldachimu, feretronów, pocztów sztandarowych oraz o przybycie w strojach góralskich. Po procesji Msza św. około 7.30. Ponadto Msze św. 10.00 – Jamne, 11.00, 16.00.

  1. Dziękujemy parafiankom, które w ostatnim tygodniu zadbały o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższy czwartek na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Ustrzyk: Baziuk Maria nr 368A, Czepiel Zofia nr 368, Chlebek Agata nr 365; os. Szpuntówka: Urbaniak Anna n 361, Bulanda Barbara nr 360.
  2. Przekazaliśmy ks. Rekolekcjoniście Krzysztofowi Orłowi 11 intencji pogrzebowych + Jan Królczyk, 9 int. + Bronisław Knapik, 17 int. + Maria Przyjałkowska.