1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na sumie. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na WSD w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna. Bóg zapłać wszystkim dzieciom, które zbierały swoje drobne ofiary do skarbonek wielkopostnych, z przeznaczeniem dla dzieci ubogich. Skarbonki można przynieść w najbliższą środę albo w Wielka sobotę.
  2. W środę po Mszy o godz. 18.00 wyruszymy na Drogę Krzyżową w plenerze. Pójdziemy odwrotną stroną jak na Boże Ciało i zakończymy przy Krzyżu Misyjnym. Zapraszamy harcerzy z pochodniami oraz poszczególne stany do niesienia Krzyża. Prosimy o moc druhów OSP.
  3. Prosimy członków Akcji Katolickiej o pomoc w dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego w środę po Drodze Krzyżowej.
  4. W środę o godz. 8.00 udamy się do chorych. Prosimy o dwa samochody i zapisywanie się w kancelarii.
  5. Dzisiaj kościołem Młodzież z Szkolnego Koła Caritas oraz Harcerze przeprowadzą kiermasz świąteczny.
  6. Program Triduum Paschalnego na które serdecznie zapraszamy:

Wielki Czwartek – godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do „Ciemnicy” i adoracja do godz. 21.00.

Wielki Piątek – jest pamiątką śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Rozpoczęcie adoracji o godz. 8.00. Porządek adoracji: Od 8.00 – os. Zawady, Iwanki, Szlagi, Puchry i Kopcówka, od 9.00 – os. Polaki, Błaszczaki, Bielskie i Czuby, od 10.00 – os. Białówka, Czepiele, Mostkowe i Czajki, od 11.00 – os. Jurkowski Potok, Piszczkówka, Sikory i Marciny, od 12.00 – os. Gronie, Gabrysie i Majdówka, od 13.00 – os. Bartoszówka, Holina i Studzionki, Przełęcz Knurowska, od 14.00 – os. Furcówka, Ustrzyk i Stasichy, od 15.00 – os. Jamne Dolne i Jamne Górne, od 16.00 – os. Jaszcze Dolne i Jaszcze Górne, od 17.00 – os. Forendówki, Szpuntówka i Skałka. Prosimy Strażaków oraz Górali o pełnienie Straży Honorowej przy Grobie Pańskim

Droga Krzyżowa godz. 11.00 oraz 17.30

Godz. 18.00 – Rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Piątku

Pamiętajmy o przyozdobieniu krzyży przydrożnych. O przyozdobienie Krzyża misyjnego prosimy mieszkańców os. Błaszczaki. Podczas adoracji Krzyża w Wielki Piątek wierni składają ofiary na potrzeby Ziemi Świętej. Po przeniesieniu Jezusa do Grobu adorację rozpoczniemy śpiewem Gorzkich Żali, o godz. 21.00 adoracja prowadzona przez młodzież i zakończenie o godz. 22.00.

Wielka Sobota – W tym dniu trwamy przy Grobie Pańskim i adoracji Jezusa. Poświęcenie pokarmów w naszym Kościele: 8.00, 9.00. 10.00, 11.00 (prosimy na tę godzinę przyjść w strojach góralskich) 12.00, 13.00.

Godz. 19.00 – Rozpoczęcie Celebracji Wigilii Paschalnej od poświęcenia ognia, następnie liturgia słowa, odnowienie przyrzeczeń Chrzcielnych na koniec Uroczysta Msza Wigilii Paschalnej. Ta Wigilia jest najważniejsza w całym roku liturgicznym. Bardzo prosimy o przyniesienie świec. Będą one potrzebne już po poświęceniu ognia oraz na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Godz. 7.00 – Rezurekcja – prosimy o przygotowanie baldachimu, feretronów, pocztów sztandarowych oraz o przybycie w strojach góralskich. Po procesji Msza św. około 7.30. Ponadto Msze św. 10.00 na Jamnym,  oraz o 11.00, 16.00.

  1. Zapraszamy na spotkanie ministrantów i lektorów w czwartek na godz. 9.00 do kościoła.
  2. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9:00 prosimy mieszkańców Białówka: Adamczyk Sylwia nr 332, Jurkowska Joanna nr 331, Siuty Artur nr 329, Wójcik Małgorzata nr 328, Krzysko Teres nr 327A.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. o pielgrzymce Papieża Franciszka na Maltę.
  4. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na rozważania Biblii na plebanię.
  5. Zmarł śp. Jan Czajka z os. Czuby. Termin pogrzebu zapowiemy.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy 
błogosławionego Wielkiego Tygodnia !