1. We czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym Kościele o godz. 7.00, 10.00 z procesją oraz o 16.00. Nie ma Mszy w Jamnem, ani o 9. Po Mszy św. o 10 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła do czterech ołtarzy, które prosimy o przygotowanie: I –Koło Gospodyń wiejskich, II – dzieci komunijne, III – Związek Podhala, IV- Strażacy. Prosimy o zabranie na procesję Bożego Ciała baldachim, chorągwie, feretrony, poduszki procesyjne. Zapraszamy w strojach góralskich. Zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, DSM, Dzieci Pierwszo-Komunijne, Strażaków, członków Związku Podhalan z pocztami sztandarowymi. Rodziców małych dzieci prosimy o przygotowanie swoich pociech do sypania kwiatków i dzwonienia dzwoneczkami. Prosimy o zachowanie odległości i ubranie maseczek.
  1. Zachęcamy do dalszego nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W kościele śpiewamy o godz. 17.45.
  2. Wczoraj 12 ministrantów przyjęło święcenia lektorskie w Krościenku. Gratulujemy naszej młodzieży i życzymy, aby dobry Bóg miał ich w swojej opiece i hojnie błogosławił. Gratulujemy  Rodzicom.
  3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:
  • w poniedziałek – św. Jadwigę Królową
  • w piątek – bł. Romana Sitkę i Towarzyszy męczenników II wojny światowej
  • w sobotę – św. Antoniego z Padwy

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia,
przede wszystkim wielu łask Bożych, zdrowia i pokoju serca.

  1. Serdecznie zapraszamy na codzienną adorację na godz. 1700. Wtedy również będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej.
  2. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 prosimy parafian z os. Czajki: Czajka Maria nr 96, Franczyk Zofia nr 97, Franczyk Małgorzata nr 97A, Giblak Anna nr 94; os. Czuby: Jurkowska Beata nr 93.
  3. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać m.in. o naszej Gazdówce Wojtyłowej na Skałce.
  4. Związek Podhala zaprasza na spotkanie w sprawie przygotowania ołtarza w środę po Mszy świętej wieczorowej.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !