1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku trwa nowenna do Ducha Świętego, gdyż przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tzw. Zielone Święta. Prosimy o tradycyjne przyozdobienie domów zielonymi gałązkami. W drugi dzień tych świąt, a więc w przyszły poniedziałek nabożeństwo na cmentarzu. Prosimy o uporządkowanie grobów.
  2. Zachęcamy do dalszego śpiewania nabożeństw majowych. W kościele śpiewamy o godz. 17.45.
  3. W czwartek po Mszy świętej wieczorowej zapraszamy chętnych chłopców do podjęcia posługi jako ministranci, zarówno z klas III jak i ze starszych.
  4. W piątek przypada Dzień Matki. Będziemy polecać drogie Mamy naszym modlitwą, szczególnie na Msz św. o godz. 8.30.
  5. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

W środę – NMP Wspomożycielki Wiernych, w piątek – św. Filipa Neri, zakonnika. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym art. Chrystus żyje i wciąż działa w Kościele poprzez swojego Ducha.
  2. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Forendówki: Faltyn Maria nr 390B, Orawiec Małgorzata nr 390, Faltyn Władysław nr 390C; Ustrzyk: Młynarczyk Józefa nr 387B, Chlipała Agnieszka nr 387.
  3. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na rozważania nad Biblią.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy  błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!