1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku trwa nowenna do Ducha Świętego, gdyż przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tzw. Zielone Święta. Prosimy o tradycyjne przyozdobienie domów zielonymi gałązkami. W drugi dzień tych świąt, a więc w przyszły poniedziałek, nabożeństwo na cmentarzu. Prosimy o uporządkowanie grobów.
  2. W miesiącu czerwcu zachęcamy do odmawiania litanii do NSPJ.
  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek i I piątek. Zapraszamy na Msze św. wotywne. W czwartek i piątek zapraszamy na adoracje na godz. 17.00. Spowiedź w środę i czwartek od godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy: w poniedziałek – św. Karola Lwangi, w środę – św. Bonifacego, bpa, w sobotę św. Jadwigę Królową. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych.
  5. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiatki. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Potok Jurkowski: Jurkowska Monika nr 30A, Jurkowska Aneta nr 30, Faltyn Ewa nr 29, Groń Janina nr 28, Gołdyn Maria nr 27.
  6. Wyrażamy wdzięczność dzieciom komunijnym oraz młodzieży bierzmowanej wraz z rodzicami za dar ołtarza. Zakupiliśmy nowe ornaty: 3 maryjne i 3 zielone.
  7. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy znaleźć wiele ciekawych artykułów m.in. specjalny dodatek poświęcony historycznej pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do naszej Ojczyzny.
  8. W dniach od 19 do 26 października organizujemy pielgrzymkę z Ochotnicy do Medjugorie. Informacje w gablocie, a zapisy u pana Kazimierza Sikory i pani Jadwigi Jamińskiej. Serdecznie zapraszamy.
  9. Za tydzień po kościołem młodzież z LO w Krościenku będzie zbierać do puszek ofiary na stypendystów fundacji św. Mikołaja.
  10. W najbliższy piątek tj. 7 czerwca odbędzie się wyścig kolarski. W godz. 14.30-18.00 będzie zamknięta droga od Knurowa przez Przełęcz Knurowską do osiedla Studzionki.