1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku trwa nowenna do Ducha Świętego, gdyż przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Święta. Prosimy o tradycyjne przyozdobienie domów zielonymi gałązkami. W drugi dzień tych świąt, a więc w przyszły poniedziałek nabożeństwo na cmentarzu. Prosimy o uporządkowanie grobów.
  2. Zachęcamy do dalszego śpiewania nabożeństw majowych. W kościele śpiewamy o godz. 17.45.
  3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:
  • we wtorek: św. Stanisława Papczyńkiego, zakonnika
  • w sobotę: św. Ritę, zakonnice

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia,
przede wszystkim wielu łask Bożych i zapraszamy na Msze Świętą.

  1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców os. Jamne Górne: Szlaga Anna nr 187, Rusnak Urszula nr 188, Czajka Dominika nr 200, Wójciak Monika nr 186, Sikora Małgorzata nr 169.
  2. Dziękujemy Młodzieży Bierzmowanej za dar ołtarza, zakupiliśmy nowy ornat św. Rodziny oraz obrus ołtarzowy. Dziękujemy również Dzieciom Komunijnym, za ich dar ołtarza zakupiliśmy ornat ze św. Józefem oraz nowe bielizny ołtarzowe. Bóg zapłać również wam dzieci, za dar dla dzieci z krajów misyjnych – zebraliśmy 1.580 złotych.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – w Gościu Niedzielnym m.in. rozmowa z rodzicami Livii Marii, uzdrowionej w łonie Matki za przyczyną błogosławionego ks. Franciszka, założyciela Salwatorianów.
  4. W piątek z racji święta Szkoły zapraszamy rodziców, dzieci, nauczycieli oraz wszystkich chętnych na Msze świętą o godz. 9.00.

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii
jak również naszym Parafianom życzymy miłego tygodnia.