1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku trwa nowenna do Ducha Świętego, gdyż przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego czyli tzw. Zielone Świątki. Prosimy o tradycyjne przyozdobienie domów zielonymi gałązkami. W drugi dzień tych świąt, a więc w przyszły poniedziałek nabożeństwo na cmentarzu. Prosimy o uporządkowanie grobów.
 2. Zachęcamy do dalszego śpiewania nabożeństw majowych. W kościele śpiewamy o godz. 1745.
 3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:
 • we wtorek – św. Filipa Nereusza, prezbitera
 • w piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia,
przede wszystkim wielu łask Bożych, zdrowia i pokoju serca.

 1. We wtorek jest Dzień Mamy, wszystkim mamom w naszej parafii gratulujemy ich matczynej miłości, dziękujemy za ich trud wychowywania dzieci, a w ten sposób kształtowania oblicza naszej parafii. Modlimy się za wszystkie mamy, a zmarłe polecamy Miłosierdziu Bożemu.
 2. Serdecznie zapraszamy na codzienną adorację na godz. 1700. Podczas adoracji jest również możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej.
 3. Możemy już prowadzić spotkania formacyjne, dlatego zapraszamy na spotkanie aspirantów – których przyjmiemy do grona ministrantów w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godzinie 1100 (serdecznie zapraszamy Rodziców i najbliższą rodzinę nowych ministrantów) i ministrantów (przygotowujących się do posługi lektora) których święcenia odbędą się w Krościenku, 06 czerwca. Spotkania odbędą się w następujących dniach:
 • aspiranci – wtorek godz. 1630
 • ministranci – czwartek godz. 1600
 1. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 prosimy parafian z os. Bielskie: Hubiak Marta nr 101D; os. Czajki: Rusnak Antonina nr 99, Chlipała Dorota nr 99A, Polczyk Jadwiga nr 98, Czajka Renata nr 99B.
 2. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać m.in. o śląskich zachorowaniach wśród górników.
 3. W przyszłą niedziele przy Naszej Szkole odbędzie się szlachetna akcja krwiodawstwa „ratujmy Życie”. Ze względu bezpieczeństwa będzie podstawiony przy szkole mobilny bus, w którym w godz. 9.00-14.00 można oddać krew. Prosimy zabrać dowód osobisty. Zachęcamy gorąco do tej pięknej akcji.
 4. Wczoraj nasi Strażacy musieli interweniować, gdyż spadło drzewo z lasu na linki wysokiego napięcia przy cmentarzu. Panowie zauważyli, że są kolejne dwa drzewa, które zagrażają zerwaniu linii energetycznej, prosimy więc właścicieli (jeżeli to możliwe) o wycięcie drzew. Naszym Druhom składamy podziękowania. Bóg zapłać.
 5. Wyrażamy również wdzięczność p. Krzysztofowi Czajce za zrobienie 4. nowych  krzeseł dla Kościoła, które będą przeznaczone dla ślubników i świadków. Bóg zapłać !

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !