1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku trwa nowenna do Ducha Świętego, gdyż przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tzw. Zielone Święta. Prosimy o tradycyjne przyozdobienie domów zielonymi gałązkami. W drugi dzień tych świąt, a więc w przyszły poniedziałek nabożeństwo na cmentarzu. Prosimy o uporządkowanie grobów.
  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek, sobotę oraz niedzielę czerwca. Zapraszamy na Msze wotywne. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w środę i czwartek od godz. 17.00. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych oraz Msza św. w oprawie góralskiej, zapraszamy w strojach góralskich, składka na cele parafialne.
  3. W środę kończymy nabożeństwa majowe, a od czwartku zaczynamy nabożeństwo ku czci NSPJ.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy: w poniedziałek – św. Urszuli, dziew; w środę – święto Nawiedzania NMP. Wszystkim solenizantkom, solenizantom składamy serdeczne życzenia, zdrowia i wielu łask Bożych.
  5. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Stasichy: Czajka Krzysztof nr 319, Furca Maria nr 319a, Furca Dorota nr 318a, Jagieła Bożena nr 316a, Piszczek Maria nr 316, Furca Ewelina nr 317.
  6. Wyrażamy wdzięczność naszym Druhom za pomoc w wymianie żarówek w kościele. Podziękowania składam na ręce naczelnika OSP P. Wiesława Kołaciaka. Dziękujemy p. Henrykowi Kochowi za wypożyczenie rusztowań.
  7. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać m.in. o tym, że watykańska komisja opowiedziała się za autentycznością tylko pierwszych objawień w Medjugorja.

 

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego i miłego Tygodnia