1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Święta. Wzywajmy często Ducha Świętego, aby nas prowadził drogami Bożymi we wszelkich naszych poczynaniach do prawdziwej radości i obfitego owocu naszych wysiłków. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dzisiaj kończymy okres Wielkanocny. Bóg zapłać za składkę na cele parafialne.
  2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy świętej wieczorowej pójdziemy z modlitwą na cmentarz.
  3. Zbliża się Boże Ciało. Dlatego prosimy o przygotowanie ołtarzy przez rodziny i ich sąsiadów: Maria i Jan Brusińscy – os. Iwanki 226; Janina i Józef Wygreccy – os. Kopcówka 297; Kazimiera i Ludwik Wójciak – os. Iwanki 223; Józefa i Stanisław Chlipała – os. Zawady 216
  4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

w środę: św. Jadwigi Królowej

we czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

w sobotę: św. Barnaby Apostoła.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych.

  1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Kopcówka: Polczyk Małgorzata nr 298, Wygrecka Magdalena nr 296; os. Jaszcze Górne: Kołaciak Maria nr 291, Urbaniak Magdalena nr 287, Królczyk Elżbieta nr 284.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. kolejna płyta z cyklu Biblia audio.
  3. Przekazaliśmy Robertowi Bielowi 5 gregorianek na czerwiec za śp. Stanisława Urbaniaka
  4. W przyszłą niedziele o godz. 15.00 w Szlachtowej odbędzie się spotkanie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. W programie Msza święta i spotkanie integracyjne. 
  5. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Annę Czajkę z os. Jamne Dolne.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy miłego tygodnia
!