1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Święta. Wzywajmy często Ducha Świętego, aby nas prowadził drogami Bożymi we wszelkich naszych poczynaniach do prawdziwej radości i obfitego owocu naszych wysiłków. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy świętej wieczorowej pójdziemy z modlitwą na cmentarz.
 3. Dzisiaj kończymy nabożeństwa majowe, a od jutra zaczynamy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W kościele śpiewać będziemy o godz. 17.45.
 4. W tym tygodniu ponadto przeżywać będziemy I czwartek, piątek, sobotę i niedzielę czerwca. Zapraszamy na Msze św. wotywne. W niedzielę na sumie zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy w strojach góralskich. Spowiedź święta codziennie od godz. 17.00. W środę i czwartek zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi świętej.
 5. W najbliższą sobotę nasi młodzi ministranci, otrzymają święcenia lektoratu w Krościenku o godz. 16.00. Zapraszamy Waszych Rodziców i rodzeństwo na to wydarzenie.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Dzieci z klasy III przystąpią do I Komunii Świętej. Spowiedź dla nich i ich rodzin w sobotę o godz. 9.00.
 7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:
 • w środę – św. Karola Lwangę, męczennika
 • czwartek – Uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • piątek – św. Bonifacego, bpa i męcz.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia,
przede wszystkim wielu łask Bożych, zdrowia i pokoju serca.

 1. Serdecznie zapraszamy na codzienną adorację na godz. 1700. Wtedy również będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej.
 2. Zapraszamy młodzież na spotkanie liturgiczne – na godz. 1745 – przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania:
 • w czwartek – młodzież klas siódmych
 • w piątek – młodzież klasy ósmej
 1. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 prosimy Rodziców Dzieci Komunijnych.
 2. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego, w którym możemy przeczytać m.in. o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości, a zwykła rodzina może być dla dzieci drogą do nieba.
 3. Dzisiaj przy Naszej Szkole odbędzie się szlachetna akcja krwiodawstwa „ratujmy Życie”. Ze względu bezpieczeństwa będzie mobilny bus przy szkole, w którym będzie można w godz. 9.00-14.00 oddać krew. Prosimy zabrać dowód osobisty. Zachęcamy gorąco do tej pięknej akcji.
 4. Przekazaliśmy gregorianki na czerwiec, Mariusz Michalik – śp. Franciszek Wójciak; ks. Robert Biel i Jego Klasztor – śp. Ludwik Błachut, 2 greg. za śp. Franciszka Wójciaka i 2 grego. za śp. Stanisława Jamińskiego.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !