1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to największe święto w naszej wierze, niosące wiele nadziei i miłości od Chrystusa Dobrego Pasterza. Przedłużeniem tej radości będzie Oktawa Wielkanocna.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się czynnie w organizację i przeżycie Triduum Paschalnego. Dziękuję Młodzieży po Bierzmowaniu wraz z rodzicami, grupie Biblijnej za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, mieszkańcom os. Polaki za dekoracje Krzyża Misyjnego. Ks. Pawłowi za przygotowanie Liturgii Wielkiego Tygodnia i czuwanie nad służbą liturgiczną. Dziękuję Druhom naszej OSP i Góralom za pełnienie honorowej straży przy Grobie Pańskim. Dziękuję Ministrantom i Lektorom za posługę podczas Triuduum oraz za czuwanie przy Ciemnicy i Grobie. Dziękuję Panu Stanisławowi Urbanikowi oraz panom śpiewającym Pasję. Pan kościelnemu Hubertowi za czuwanie nad wszystkim oraz za piękne kwiaty i dekoracje. Dziękuje wszystkim, którzy przychodzili na adorację według ustalonego porządku. Dziękuję niosącym feretrony i pocztom sztandarowym i wszystkim delegacjom, które włączyły się w procesję rezurekcyjną. Bóg Wom zapłać.
  3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00. 11.00. Nie ma Mszy w Jamnem oraz o 16. W dniu jutrzejszym składka na tacę będzie przeznaczona na KUL oraz UPJPII w Krakowie.
  4. Przyszła niedziela to Święto Bożego Miłosierdzia. Składka do puszek na cele caritasu.
  5. Najbliższy piątek przypada w Oktawie Wielkanocnej, dlatego nie ma postu.
  6. Powracamy do pielgrzymki autokarowej do Łagiewnik na święto Bożego Miłosierdzia. Wyjazd za tydzień sprzed kościoła o godz. 12.00. Zapisy w zakrystii.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym art. biblijne opisy Zmartwychwstania Chrystusa.
  8. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Furcówka: Kowalczyk Ewelina nr 425, Szlaga Waleria nr 424A, Liptak Bolesława nr 420, Liptak Patrycja nr 420A, Polaczyk Anna nr 412.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy 

Zdrowych i Błogosławionych Świat Wielkanocnych !

Szczęść Boże!