1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to największe święto w naszej wierze, niosące wiele nadziei i miłości od Chrystusa Dobrego Pasterza. Przedłużeniem tej radości będzie Oktawa Wielkanocna.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się czynnie w organizację i przeżycie Triduum Paschalnego. Dziękuję Akcji katolickiej, Lektorom oraz młodzieży za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, mieszkańcom os. Błaszczaki za dekoracje Krzyża Misyjnego. Ks. Jackowi za przygotowanie Liturgii Wielkiego Tygodnia i czuwanie nad służbą liturgiczną. Dziękuję Druhom naszej OSP i Góralom za pełnienie honorowej straży przy Grobie Pańskim. Dziękuję Ministrantom i Lektorom za posługę podczas Triuduum oraz za czuwanie przy Ciemnicy i Grobie. Dziękuję Panu Stanisławowi Urbanikowi. Pan kościelnemu Hubertowi za czuwanie nad wszystkim oraz za piękne kwiaty i dekoracje. Dziękuje wszystkim, którzy przychodzili na adorację według ustalonego porządku. Dziękuję niosącym feretrony i pocztom sztandarowym i wszystkim delegacjom, które włączyły się w procesję rezurekcyjną. Bóg Wom zapłać.
  3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00. 11.00 oraz o 14.00 ślubna. Nie ma Mszy w Jamnem oraz o 16. W dniu jutrzejszym składka na tacę będzie przeznaczona na KUL oraz UPJPII w Krakowie.
  4. Przyszła niedziela to Święto Bożego Miłosierdzia. Składka do puszek na cele caritasu.
  5. Najbliższy piątek przypada w Oktawie Wielkanocnej, dlatego nie ma postu.
  6. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9:00 prosimy mieszkańców Białówka: Szlaga Anna nr 324A, Pawlikowska Ewa nr 325E, Pawlikowska Marzena nr 325D, Buczek Krystyna nr 324, Migacz Irena nr 321C
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. w jaki sposób świętują Wielkanoc grekokatolicy i prawosławni.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy Zdrowych i Błogosławionych Świat Wielkanocnych i miłego tygodnia
!