1. Przeżywamy dzisiaj VI Niedzielę Wielkanocną. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na witraże. Dziękujemy pewnej rodzinie za złożony dar na witraże.

2. Przypominamy o nabożeństwach majowych, które w dni powszednie będą po Mszy świętej, a w niedziele po sumie. Zachęcamy do odprawiana tego pięknego nabożeństwa przy Kapliczkach.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy: we wtorek, Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. w naszym Kościele o godz. 7, 9, 11 i 16. Nie ma Mszy św. w Jamnem. W środę św. Floriana, Patrona Strażaków. W piątek święto Apostołów św. Filipa i Jakuba. Wszystkim solenizantkom, solenizantom oraz Druhom naszej OSP składamy serdeczne życzenia, wielu łask Bożych.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek i sobotę. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w środę i czwartek od godz. 17.00. W czwartek i piątek adoracja od 17.00.

5. W najbliższą środę zapraszam Dzieci Komunijne wraz z rodzicami na godz. 17.00

6. Za tydzień w naszej Parafii na sumie I Komunia święta. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 9.00.

7. Przyszła niedziela to również Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Ta uroczystość poprzedzona będzie dniami modlitw o urodzaje. Rozpoczniemy od czwartku do soboty. Po Mszy świętej pójdziemy w procesji błagalnej wokół Kościoła śpiewając litanię do Matki Bożej i odmawiając Litanię do Wszystkich Świętych. Serdecznie zapraszamy.

8. W najbliższą sobotę o godz. 15.00 w Kaplicy w Jamnem Msza św. w intencji udanego wypasu owiec oraz właścicieli i gospodarzy owiec jak również dziękczynienie za 600 lat tradycji pasterskiej wsi Ochotnica.

9. Dziękujemy parafiankom, które w ostatnim tygodniu zadbały o czystość Kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę zapraszamy rodziców Dzieci Komunijnych.

10. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów m.in. Jak rozumieć słowa o oddaniu się Maryi w niewolę?

11. Przypominamy o możliwości zakupu flagi, aby wywiesić na nadchodące święta Patriotyczne i maryjne.

12. 3 maja 2016r. we wtorek dla całego Dekanatu w Krościenku nad Dunajcem odbędzie się Peregrynacja Krzyża ŚDM i Ikony Matki Bożej. Znaki, które otrzymaliśmy od św. Jana Pawła II: w 1984 r. Krzyż Roku Odkupienia i w 2003 r. Ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani. Znaki te nieustannie przemierzają cały glob, a w tym bardzo ważnym dla nas okresie przygotowań do ŚDM zagoszczą również w naszym dekanacie. Peregrynacja rozpocznie się o godz. 19.30. przy „Amfiteatrze w Krościenku, gdzie przywitamy święte znaki a następnie udamy się do nowego Kościoła. Zapraszamy młodzież ale również dzieci i dorosłych.

13. 3 maja na skwerku w naszym amfiteatrze odbędzie się piknik rodzinny na który zaprasza WOK. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Natomiast po Mszy św. 16.00 będzie też wieczornica poświęcona dziękczynieniu za dar kanonizacji św. Jana Pawła II.

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego i miłego Tygodnia