1. Dzisiejsza niedziela to XV Dzień Papieski. Naszą modlitwą i ofiarami składanymi po Mszy św. do puszek pragniemy wspierać „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego. W tym dniu przypada również Dzień Fatimski, a wiec procesja. W czwartek – św. Teresy od Jezusa, w piątek – św. Jadwigi Śląskiej, w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego, w niedzielę – św. Łukasza. Wszystkim obchodzącym swoje imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia, a wśród nich naszej Pani Zakrystiance. W sposób szczególny składamy życzenia wszystkim nauczycielom i wychowawcą z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Służbie Zdrowia z okazji św. Łukasza. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna. Składka na tacę będzie przeznaczona na cele misyjne.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania katechetyczne dla dzieci przed I Komunią Świętą oraz dla młodzieży przed bierzmowaniem. Na Mszę Święte wieczorne o godz. 17 zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami według następującego porządku: w wtorek – kl. I gimnazjum, w środę – kl. II gimnazjum, w czwartek – dzieci z kl. II podstawowa, a w piątek kl. III gimnazjum.

4. Przypominamy o możliwości składania kartek z wypominkami rocznymi i listopadowymi. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze rolnicze.

5. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Forendówki: Chrobak Małgorzata nr 394 A, Chrobak Irena nr 394 B, Król Janina nr 395 B, Chrobak Helena nr 394 i Chrzan Stanisław nr 395 A.

6. Zapraszamy do czytania Gościa Niedzielnego w którym możemy przeczytać o sanktuarium w którym ratuje się małżeństwa.

Wszystkim gościom i parafianom życzymy miłego i błogosławionego tygodnia.