1. Dzisiaj, czyli w V Niedzielę Wielkiego Postu zasłaniamy krzyże na znak smutku z powodu naszych grzechów, gdyż one zaprowadziły Chrystusa na KRZYŻ. Zostaną one odsłonięte podczas liturgii Wielkiego Piątku.

2. Dzisiaj kończymy rekolekcję wielkopostne. Wyrażamy wielką wdzięczność o. Szymonowy Kuli, salwatorianinowi za Jego głębokie słowa i ukazanie Boga, którego Imię to Miłosierdzie. Zapewniamy Go o naszej modlitwie. Bóg zapłać.

3. W najbliższy piątek droga krzyżowa tylko o godz. 17.00 i ostatnie kazanie pasyjne.

4. W najbliższą sobotę przypada uroczystość św. Józefa. Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy najserdeczniejsze życzenia.

5. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na sumie. Zgromadzimy się przed Kościołem koło Krzyża odczytamy Ewangelie i ruszymy procesją do Kościoła, aby uczestniczyć we Mszy św. Po Mszy św. konkurs palm. Organizowany przez Akcję Katolicką i WOK. W tym dniu Gorzkie żale będą śpiewane tylko po 9. Natomiast składka w tym dniu na WSD w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna

6. Dziękujemy parafiankom, które w ostatnim tygodniu zadbały o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z Jaszcze Górne: Król Katarzyna nr 256A, Królczyk Maria nr 257, Rusnak Lucyna nr 252A, Babik Sylwia nr 251 oraz Jaszcze Dolne: Wójciak Małgorzata nr 245A

7. W najbliższy piątek w Grywałdzie o godz. 19.00 odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Wyjazd spod kościoła o godz. 18.30. koszt wyjazdu 10 zł. Zapisy do środy u Ks. Katechety. Dlatego też u nas nie ma o godz. 20.00. Drogi Krzyżowej.

8. Przekazaliśmy Msze św. Gregoriańskie O. Szymonowi do klasztoru śp. Stefania Szlaga, śp. Maria Szlaga oraz Chrystusowcom w Częstochowie śp. Katarzyna Polińska, śp. Józefa Czajka, śp. Grzegorz Kołaciak

9. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów m.in. o nawróconym lekarzu, który dokonywał in vitro.

10. Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na szkolenie, w kwestii dopłat obszarowych i przepisów KRUS, które odbędzie się dnia 14 marca tj. poniedziałek w WOK w Ochotnicy Dolnej o godz. 10.00.

11. WOK zaprasza do wzięcia udziału w świątecznych konkursach na stroik, ozdobę i palmę wielkanocną. Rozstrzygnięcie będzie miało miejsce w Niedzielę Palmową po sumie. Natomiast 20 marca tj. przyszła niedziela o 18.00 w WOK odbędzie się przesłuchanie dla kandydatów do teatru muzycznego. Zapraszamy utalentowaną młodzież i dzieci. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej WOK

12. W czwartek pożegnaliśmy śp. Marię Szlagę z os. Forendówki. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii oraz parafianom życzymy błogosławionego i miłego tygodnia