1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielą Misyjną – Światowy Dzień Modlitw za Papieskie Dzieła Misyjne. Swoimi modlitwami oraz ofiarami pieniężnymi chcemy wspierać to dzieło. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.

2. Przed nami ostatnie dni października. Wykorzystajmy je, aby wziąć udział w nabożeństwach różańcowych. W środę o godz. 10.00 w naszej świątyni zostanie odprawiona Msza Święta za złotych jubilatów z całej naszej gminy. Serdecznie zapraszamy Czcigodnych Jubilatów wraz z rodziną. Natomiast w piątek o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Serdecznie zapraszamy całą młodzież z naszej parafii, a tych, którzy by chcieli się włączyć w przygotowanie i przeprowadzenie tego spotkania prosimy o kontakt z ks. Katechetą.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Jana Kantego, środa – bł. Jakuba Strzemię, w czwartek święto poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie oraz wspomnienie św. Jana Pawła II. Natomiast przyszła niedziela to rocznica poświęcenia naszego Kościoła. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

4. W najbliższą niedzielę na godz. 11. 00 przybędą do naszej parafii dzieci z zespołu regionalnego „Majeranki” z Rabki Zdrój wraz z panią etnograf Dorotą Majerczyk. Po Mszy Świętej będzie krótki program o św. Janie Pawle II oraz krótki występ na skwerku. Będzie to nasza pierwsza Msza w oprawie góralskiej. Zachęcamy do przyjścia w strojach regionalnych.

5. Dziękujemy Panu Sołtysowi oraz tym panom, którzy mu pomagali przy wywozie odpadów z kamiennego kontenera. Przy tej okazji przypominamy o segregowaniu odpadów.

6. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Forendówki: Lidia Chrobak nr 392, Urszula Urbaniak nr 392 A, Rusnarczyk Stefania nr 391, Polczyk Józefa nr 389 i Cebula Bogumiła nr 389 A.

7. Zapraszamy do czytania Gościa Niedzielnego w którym możemy przeczytać o odnalezionej modlitwie osobistego oddania się i poświęcenia Sercu Jezusa, które Jan Paweł II nosił przy sobie całe życie. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze rolnicze.

8. WOK organizuje konkurs plastyczny pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny”, skierowany do wszystkich. Termin składania prac (w WOKU) upływa w środę 28 października. Pozostałe informacje na plakatach.

Wszystkim gościom i parafianom życzymy miłego i błogosławionego tygodnia.