1. Przed nami ostatnie dni adwentu. Serdecznie zapraszamy na Roraty i nowennę do Dzieciatka Jezus. W środę o godz. 8.00 udamy się do chorych. Prosimy o dwa samochody.

2. W czwartek Wigilia. W tym dniu Msza roratnia rano o godz. 7.00. Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego w gronie rodzinnym. Rozpocznijmy wspólną modlitwą i łamaniem opłatkiem. Zachowajmy też w tym dniu tradycyjny post od pokarmów mięsnych. Niech podczas Wigilii nie będzie używania alkoholów pod żadną postacią. Uroczysta Pasterka o godz. 24.00 poprzedzona będzie Małą Jutrznią o godz. 11.30. Zapraszamy w te piękne święta w strojach góralskich.

3. W piątek Boże Narodzenie. Msze święte jak w każdą niedzielę. Nie ma w tym dniu postu. W sobotę w drugi dzień świat – św. Szczepana nie ma Mszy w Jamnym oraz po południu o godz. !6.00. Jest natomiast Msza ślubna o godz. 14.00.

4. Jest jeszcze parę świec caritas na stół wigilijny w cenie 5 złotych.

5. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych. A wśród nich ks. Dr Adamowi Sroka. Ojcowi Duchownemu z WSD w Tarnowie, który pomaga w naszej parafii.

6. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą środę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Studzionki: Kapłoniak Bożena nr 349, Błachut Lucyna nr os. Mostkowe: Siuta Danuta nr 344, Giblak Maria nr 339. os. Czepiele: Buczek Małgorzat nr 338A, Czepiel Janina nr 336.

7. Zapraszamy do czytania podwójnego Gościa Niedzielnego w którym znajdziemy specjalny dodatek ”Jak świętować Wigilię?”. w cenie 7 złotych oraz nowe „Miłujcie się” w którym możemy przeczytać o św. Charbelu.

8. Dziś o godz. 14.00 pogrzeb śp. Bronisława Czajka z os. Puchry.

Wszystkim gościom i parafianom życzymy miłego i błogosławionego tygodnia