1. Rozpoczęliśmy wakacje. Witamy wszystkich gości i tych którzy wypoczywają na terenie naszej parafii. Od 1 lipca Msze święte w tygodniu tylko o godz. 19.00. Natomiast grupy oazowe będą sprawowały Msze św. w ciągu dnia w Dolnym Kościele.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy: we wtorek św. Ireneusza, w środę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym, Kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 oraz o 18.00. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby Ojca św. w sobotę Matki Bożej Tuchowskiej. Wszystkim solenizantom, a wśród nich naszemu Ks. Katechecie Pawłowi składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia oraz wielu łask od Jezusa Dobrego Pasterza.

3. W tym tygodniu przypada I Piątek, sobota i niedziela lipca. Zapraszamy na Msze wotywne. I piątek będzie dodatkowa Msza rano o 7. Spowiedź przed każdą Msza świętą. W czwartek i I piątek od godz. 18.00. W I niedziele o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych, w oprawie góralskiej oraz składka na witraże.

4. W poniedziałek tj. 27.06. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie wszystkich lektorów, ministrantów i dziewcząt z DSM dotyczące wakacyjnego wyjazdu nad morze.

5. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania Kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Jamne Górne: Faron Zofia nr 154A, Faron Krystyna nr 154B, Szlaga Elżbieta nr 152, Szlaga Zofia nr 152A, Szlaga Maria nr 153.

6. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów m.in. o pielgrzymce papieża Franciszka do Armenii oraz dodatek film DVD o iskrze miłosierdzia, która zapala świat.

7. Przekazaliśmy intencje pogrzebowe dla Księży Chrystusowców w Częstochowie: Msze gregoriańskie śp. Jana Polczyka odprawiana będzie w sierpniu, śp. Annę Młynarczyk odprawiana we wrześniu. Ponadto 13 int. śp. Małgorzatę Polczyk, 10 int. śp. Rozalię Młynarczyk, 3 int. śp. Katarzynę Polińską, 4 int. śp. Józefa Czajka. Ks. Kanonik Kazimierz Trybuła 11 int. śp. Bronisława Czajka. Ks. Proboszcz 5 int. śp. Józefa Galik oraz 12 int. śp. Grzegorza Kołaciak.

8. Zapraszamy wszystkich chętnych na 33 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską w dniach 17-25 sierpnia. Jest to piękny czas, który mogą spędzić całe rodziny, zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Zapisy w kancelarii lub u ks. Proboszcza.

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego i miłego Tygodnia