1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę nabożeństwa 40-godzinne. Przed południem po każdej Mszy św. będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszamy tych, którzy byli na danej Mszy św. Od 13 do 15 będzie przerwa w adoracji. Natomiast o godz. 15.00 rozpocznie się dalsza adoracja, zapraszamy wtedy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz tych którzy uczestniczyć będą na Mszy św. o godz. 16.00. Tak będzie również w najbliższą niedzielę.

2. W tym tygodniu przypada w wtorek Święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz.7,9 i 17. Na wszystkich Mszach świętych będzie poświęcenie gromnic. W sposób szczególny na Msze św. o godz. 9 zapraszamy wszystkie babcie i dziadków, będziemy Was polecać naszej modlitwie. Natomiast na godz. 8.30 zapraszamy na tzw. pożegnanie żłóbka, czyli na śpiewanie kolęd. Ten dzień będzie również Dniem Życia Konsekrowanego. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczone na klasztory klauzurowe.

3. Ponadto w liturgii Kościoła wspominamy: w środę św. Błażeja, poświecenie świec i błogo. gardeł, w piątek – św. Agaty. w tym dniu będziemy święcić chleb i sól. W sobotę wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy. W tym tygodniu przypada również I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem dla dzieci i młodzieży w środę i czwartek od godz. 16. Zapraszamy na adorację godziną przed Mszą święta w czwartek i w piątek. Natomiast o godz. 19.00 nabożeństwo dla młodzieży prze ŚDM. Na prośbę parafian nabożeństwo pierwszo sobotnie – wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi przenosimy na godz. 17.

4. Dziękujemy parafiankom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Stasichy: Faltyn Michalina nr 312, Faltyn Janina nr 312 A i z os. Puchry: Szlaga Anna nr 309 A, Królczyk Magdalena nr 309 i Czajka Maria nr 308.

5. Za tydzień przypada I niedziela miesiąca o godz. 11 zmiana tajemnic różańcowych. Na tą Eucharystię zapraszamy w strojach góralskich. Natomiast o godz. 12 w tzw. Papieżówce na Skałce zostanie odprawiona Msza święta po góralsku. Podczas której będziemy wspominać tygodniowy pobyt ówczesnego biskupa Karola Wojtyły.

6. Zachęcamy do czytania gościa niedzielnego, w którym przeczytać możemy ciekawy artkuł pt. „Ludzie Boga” – historię powołanych, by żyć na chwałę Bożą.

7. Dziś pogrzeb o godz. 13.00 śp. Grzegorza Kołaciaka z os. Bartoszówka.

Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii oraz parafianom życzymy błogosławionego i miłego tygodnia