1. Dzisiejsza uroczystość to NMP Bożej Rodzicielki. Zawierzamy Maryi cały nadchodzący Nowy rok. Msze święte jak w każdą niedzielę.
  2. W tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek, sobotę miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem co dziennie od 16.00, Natomiast w sobotę zapraszamy na Różaniec wynagradzający o godz. 16.15.
  3. W piątek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Kredą poświęconą piszemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców C+M+B i bieżący rok 2020. Słowa te oznaczają Christus mansionem benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi). W tym dniu na sumie odbędzie się rozesłanie kolędników misyjnych, którzy zapukają do naszych domów. Prosimy o ich życzliwe przejęcie. Ofiary złożone przy tej okazji będą przekazane naszym misjonarzom. Przed sumą i na Mszy świętej będzie grała Orkiestra z Ochotnicy Dolnej.
  4. Za tydzień przypada Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia.
  5. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Majdówka: Polińska Bożena nr 83A, Knutelska Teresa nr 75, Szulc Sylwia nr 78, Forenda Stanisława nr 77, Jamińska Irena nr 79; os. Gabrysie: Foks Ewelina nr 85A.
  6. Przekazaliśmy ks. Robertowi Bielowi 3 gregorianki na styczeń za śp. Stanisławę Furca.
  7. Program kolędy na ten tydzień można przeczytać w gablocie i na stronie parafialnej: https://www.ochotnicagorna.pl/porzadek-koledy-2022-2023/
  8. W piątek pożegnaliśmy śp. Stanisławę Furca z os. Furcówka.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy Szczęśliwego Nowego Roku

i błogosławionego całego tygodnia !
Szczęść Boże!