1. Przeżywamy 5 niedzielę wielkanocną.
  2. W środę rozpoczynamy nabożeństwo majowe, które w dni powszechne będą sprawowane przed Mszą św. o godz. 17.45, a w niedziele po 9.00. Zachęcamy do odprawiana tego pięknego nabożeństwa przy Kapliczkach.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Zapraszamy na Msze św. wotywne. W I sobotę różaniec wynagradzający o godz. 17.15. Spowiedź codzienne od 17.00. Dzieci zapraszamy we wtorek i czwartek. Natomiast za tydzień na sumie zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy w strojach góralskich.
  4. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. w naszym Kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.00 i 16.00 nie ma Mszy na Jamnem. O godz. 12.00 Pierwsza Komunia Święta. Siedemnaścioro Dzieci przystąpi po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. W tym dniu o godz. 900 będzie Msza św. za Ojczyznę, zapraszamy poczty sztandarowe. Natomiast spowiedź dla Dzieci Komunijnych i ich rodzin w czwartek o godz. 900.
  5. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Katarzyny ze Sieny, postronki Europy, we środę św. Józefa Robotnika, w sobotę – św. Floriana, Patrona Strażaków, w Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a wśród nich Druhom OSP składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych. Przy tej okazji, dziękujmy Strażakom za pomoc przy naprawie ram i obrazu Matki Bożej Wniebowziętej nad drzewami do dolnego kościoła.
  6. 2 maja przypada dzień flagi narodowej. Zachęcamy do wywieszenia tych pięknych flag na naszych domach.
  7. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Gronie: Niewiadomy Lucyna nr 55b, Jamińska Anna nr 57, Zasadnia Janina nr 55, Królczyk Małgorzata nr 55, Niewiadomy Izabela nr 55D, Niewiadoma Katarzyna nr 55F.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. art. rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii, a dzisiaj kandydatka na ołtarze.
  9. Zapraszamy na rozważania biblijne. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej.
  10. Przekazaliśmy gregorianki na maj ks. Pawłowi Opioła – 2 za śp. Bronisława Gabrysia oraz ks. Robertowi Bielowi – 4 za śp. Stanisława Urbaniaka.
  11. Wczoraj zmarła nam najstarsza Parafianka śp. Anna Piszczek z os. Iwanki, pogrzeb we wtorek o godz. 14.00.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy  błogosławionego całego tygodnia !

Szczęść Boże!