1. Dzisiaj w V Niedzielę Wielkiego Postu zasłaniamy krzyże na znak smutku z powodu naszych grzechów, gdyż one zaprowadziły Chrystusa na KRZYŻ. Zostaną one odsłonięte podczas liturgii Wielkiego Piątku.
  2. We czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do podjęcia się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O tej Wielkiej sprawie powiemy sobie na Mszy wieczorowej, podczas której otrzymacie deklaracje i odmówimy specjalną modlitwę.
  3. Zachęcamy do systematycznej spowiedzi wielkanocnej gdyż z racji pandemii nie będzie organizowana spowiedź parafialna. Spowiadamy codziennie od godz. 1600
  4. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na sumie. Zgromadzimy się przed Kościołem. Przy Krzyżu odczytamy Ewangelię i ruszymy procesją do Kościoła, aby uczestniczyć we Mszy św. Natomiast składka w tym dniu przeznaczona będzie na WSD w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.
  5. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość kościoła i złożyli ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 900 prosimy parafian z Jaszcze Dolne: Konopka Anna nr 245E, Czajka Czesława nr 245A, Królczyk Maria nr 249A, Rozenek Czesława nr 247, Wójciak Anna nr 244.
  6. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne w cenie 10 złotych.
  7. W piątek od godz. 800 udamy się do chorych. Prosimy o dwa samochody i zapisy w zakrystii.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest m.in. droga krzyżowa przygotowana przez znane osoby świeckie i konsekrowane.
  9. Zapraszamy do dalsze udziału w konkursie biblijnym. Na koniec będą nagrody.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy 
błogosławionego całego tygodnia !