1. Trwają ferie zimowe w pozostałych województwach. Witamy wszystkich gości i życzymy miłego odpoczynku w sercu Gorczańskich Gór.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się okres tzw. Przedpościa, czyli nabożeństwo 40-godzinne. Przed południem po każdej Mszy św. będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszamy tych, którzy byli na danej Mszy św. Od 13.00 do 15.00 będzie przerwa w adoracji. Natomiast o godz. 15.00 rozpocznie się dalsza adoracja, zapraszamy wtedy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz tych którzy uczestniczyć będą na Mszy św. o godz. 16.00. Tak będzie również przez kolejne dwie niedziele.
  3. We wtorek przypada Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy na Msze św. o godz. 11.00 podczas której udzielany będzie sakrament chorych. Prosimy o przywiezienie chorych. Przed Mszą prosimy o modlitwę różańcową.
  4. W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Scholastykę, we wtorek – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, w piątek – święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia, zdrowia i opieki Bożej.
  6. W tym tygodniu odbędą się dni katechetyczne w ramach duchowego przygotowania do sakramentów Komunii św. i bierzmowania. Na Mszę świętą o godz. 17.00 zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców według następującego porządku: środa– kl. III- Dzieci Komunijne, czwartek– klasy VII, piątek – klasa VIII.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” m.in. o tym, skąd wzięła się praktyka Mszy św. gregoriańskich i dlaczego powinno być ich trzydzieści.
  8. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 – prosimy parafian z os. Jamne Górne: Bielska Anna nr 177, Jamińska Anna nr 175, Wójciak Katarzyna nr 174, Jagieła Magdalena nr 174A, Kobylarczyk Anna nr 171.
  9. Dzisiaj zapraszamy na Grupę Biblijną po Mszy wieczorowej.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !